"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна почала використовувати сховище відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській АЕС

 

У 2023 році розпочалася дослідна експлуатація нової ядерної установки - Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Українські АЕС вже виконали рейси на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні відчуження. Про це заявив в.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання Олег Коріков.

Він розповів, що у 2023 році розпочалася дослідна експлуатація нової ядерної установки - Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Вже здійснені рейси із Рівненської, Хмельницької, Південноукраїнської АЕС на сховище.

За словами Корікова, на новому сховищі використовується сучасна система двобар'єрної упаковки ядерних матеріалів. Крім того, наявність власного сховища дозволило позбутися російської монополії на зберігання відпрацьованого палива.

Дозвіл на дослідну експлуатацію наданий на три роки. За цей час атомники мають перейти до промислового використання ЦСВЯП.

Нагадаємо, державна інспекція ядерного регулювання дозволила експлуатацію енергоблоку №1 Південноукраїнської атомної електростанції до 2 грудня 2033 року.

Також повідомлялося, що в Україні на повну потужність працюють усі енергоблоки, розташовані на території, підконтрольній українській владі.

Джерело: Кореспондент, Укрінформ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини