"Підтримати"
Новини
Всі новини

Баттл Зеленський-Порошенко: лідери вже майже на рівних, але багато тих, хто не визначився

Баттл Зеленський-Порошенко: лідери вже майже на рівних, але багато тих, хто не визначився

Президентський рейтинг Володимира Зеленського та Петра Порошенка практично зрівнялися, різниця між ними у межах похибки. Такими є дані опитування на замовлення Інтернет-видання “Обозреватель”, проведеного Центром Разумкова 28-31 січня 2022 року.

Лідери

Якби вибори Президента проходили найближчої неділі, за Володимира Зеленського проголосували б 17,4% серед усіх або 26% серед тих, хто має намір голосувати та визначився.
За Петра Порошенка готові голосувати 16,2% серед усіх, або 24,2% серед тих, хто має намір голосувати та визначився з вибором.
До того ж, Порошенко виграє у Зеленського у другому турі – опитування “Демініціатив” та Центру Разумкова
Рейтинг Петра Порошенка, порівняно з жовтнем 2021 року, статистично значуще зріс — з 12,7% до 16,2% серед усіх опитаних.
Всі інші кандидати поки сильно відстають: Тимошенко – 7 відсотків підтримки, Разумков – 6 відсотків, Бойко та Мураєв – по 5 відсотків, Медведчук – 1 відсоток, Тягнибок – 0,6 відсотка.
Двоє останніх – яскравий доказ того, що ні відверто проросійські, ні відверто праворадикальні сили в Україні не котируються. Це - до речі про Україну як "фашистську державу" у трактуванні російських політиків та ЗМІ.

Партії

Партія Європейської Солідарності також збільшує відрив від інших політичних сил. Якби вибори до Верховної Ради проходили наступної неділі, за “Європейську Солідарність” проголосували б 17,5% усіх опитаних або 25,2% серед тих, хто має намір голосувати та визначився з вибором.
Партію “Слуга народу” підтримують 12,8% серед усіх опитаних або 18,4% серед тих, хто має намір голосувати та визначився з вибором.
66,5% опитаних вважають, що те, що відбувається в Україні, розвивається в неправильному напрямку. 19,6% вважають, що події розвиваються у правильному.
Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова з 28 по 31 січня 2022 методом САТІ (телефонне опитування). Було опитано 1206 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що становить доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,9% із ймовірністю.

Опитування КМІС

Є також результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) у січні 2022 року, згідно з якими “Європейська Солідарність” має вищу підтримку, за неї готові проголосувати 16% серед усіх респондентів та 18,9% серед тих, хто визначився з вибором. Підтримка партії статистично значуще (більше похибки) переважає підтримку інших політичних сил. "Європейську Солідарність" також вважають головною та реальною опозицією влади 33,1%. ОПЗЖ опозицією назвали 19% респондентів, Батьківщину - 11,3%, Голос - 3,1%.
Три партії йдуть слідом за лідерами, їхня підтримка відрізняється в межах похибки, тобто вони формально “ділять” друге місце: “Слуга народу” (11,6% серед усіх респондентів та 13,7% серед тих, хто визначився з вибором), “Батьківщина” (11,3% та 13,7%) та “ОПЗЖ” (9,8% та 11,6%).

Антирейтинг

Президент України Володимир Зеленський також очолив антирейтинг українських політиків. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією SOCIS. Володимир Зеленський також лідирує в антирейтингу українських політиків: 62,5% опитаних проти того, щоби Володимир Зеленський балотувався на другий термін. Підтримують таку ідею лише 18,6% респондентів. Такі дані публікує центр SOCIS.

Багато тих, що невизначилися

Потрібно пам'ятати, що, згідно з цими рейтингами, понад 33% опитаних не визначилися з вибором. Так приблизно 14 відсотків відповіли, що важко вибрати; 15 відсотків - що не голосуватимуть за жодного з кандидатів; 4 відсотки взагалі не голосуватимуть. Ці 33 відсотки можуть і передумати, тоді реальні рейтинги будуть суттєво іншими. Політтехнологам партій та лідерів є над чим працювати.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме