"Підтримати"
Новини
Всі новини

Скраплений газ спеціально для України закупила Польща у США

Скраплений газ спеціально для України закупила Польща у США

Польська енергетична компанія PGNiG закупила вантаж зрідженого природного газу США для постачання до українського кордону для американсько-української компанії Energy Resources of Ukraine.

Про це повідомили у пресцентрі концерну ERU. Зазначається, що це вже вдруге американський газ постачається до України завдяки співпраці обох компаній.
“Танкер з американським ЗПГ прибуде до терміналу ЗПГ Президента Леха Качинського у Свіноуйсце наприкінці лютого цього року. Після регазифікації паливо подається до польської газотранспортної системи”, – резюмували у представництві компанії.
Передбачається, що ERU отримуватиме придбане паливо на сполученні між Польщею та Україною до кінця березня 2022 року.
“Наше постачання конкурентоспроможного природного газу зі США сприятиме стійкості та безпеці українських споживачів під час зимових місяців, що залишилися”, – додав Ярослав Мудрий, керуючий партнер ERU.
Водночас голова правління PGNiG SA Павел Маєвський переконаний, що що це постачання газу допоможе Україні успішно закінчити опалювальний сезон.
“Це чергове постачання американського ЗПГ до України, здійснена компанією PGNiG у співпраці з ERU, яка є нашим стратегічним торговим партнером на українському ринку. Хороші відносини, побудовані роками, особливо важливі зараз, у період великої турбулентності на газовому ринку в Європі”, – заявив Маєвський.
Відомо, що перше постачання газу до України, здійснене PGNiG та ERU, відбулося понад два роки тому. Танкер із придбаним вантажем прибув на термінал Свіноуйсьце у листопаді 2019 року. ERU отримало паливо через з’єднання в Германовіце.
Нагадаємо, що у російська компанія “Газпром”відмовилася від додаткових потужностей для транзиту газу через Україну на лютий.  Згідно з даними аукціонів, українська пропозиція залишилася незатребуваною.
Як відомо, у січні-жовтні 2021 року обсяг транзиту нафтопродуктів через територію України скоротився на 44% – до 37,8 тис. тонн у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
Прямий


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини