"Підтримати"
Новини
Всі новини

Прем'єр-міністр України впевнений, що енергосистема України працює стабільно

Прем'єр-міністр України впевнений, що енергосистема України працює стабільно

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прокоментував панічні заяви про брак газу та вугілля в Україні: він оцінив поточні запаси вугілля і газу в Україні, необхідні для стабільного проходження опалювального сезону в Україні, як достатні. Про це він сказав під час засідання уряду.

"Більш ніж половина опалювального сезону позаду. Енергосистема України працює стабільно попри песимістичні, а іноді панічні заяви окремих політиків", - сказав він.
За його словами, запаси вугілля продовжують зростати та вже перевищили торішні показники. Шмигаль зазначив, що також зараз достатньо резервів потужності на атомних, теплових і на гідроелектростанціях.
"В умовах, коли Російська Федерація підживлює енергетичну кризу в Європі, ми уважно стежимо і реагуємо на всі виклики, щоб пройти цей опалювальний сезон спокійно. Це стосується і вугілля, і газу", - пояснив прем'єр.
Ситуація з газом:
1 жовтня "Газпром" зупинив транспортування газу через Україну в Угорщину. Це стало наслідком підписання між сторонами нового довгострокового контракту на постачання газу в обхід України та провокує зростання цін на газ в Європі.
4 жовтня 2021 року Україна призупинила закачування природного газу у свої підземні сховища, закачавши 18,875 млрд куб.м газу.
У Міненерго до опалювального сезону 2021-2022 року планували накопичити в підземних газосховищах 19-20 млрд кубометрів газу.
Раніше в "Нафтогазі" заявляли, що запасів газу в підземних сховищах в обсязі 19 млрд кубометрів, які планували накопичити перед початком зимового періоду, вистачить для стабільного проходження опалювального сезону навіть за умови ймовірних додаткових потреб теплових електростанцій, які зіткнулися з проблемою недостатніх запасів вугілля на складах.
До початку жовтня 2020 року запаси газу в підземних сховищах становили 27,9 млрд кубометрів.
Експерти вважають, що Україні для проходження опалювального сезону необхідно закачати мінімум 2 млрд куб.м. газу за високими цінами, які зараз діють в Європі.
Україна увійшла в опалювальний сезон із запасами, які в 4 рази нижче мінімально необхідних. Протягом грудня почали приходити Додаткові судна з вугіллям по морю і запаси на складах теплових станцій поповнилися.
УНІАН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини