"Підтримати"
Новини
Всі новини

Денісова: 130 громадян України незаконно ув'язненні у РФ та окупованому Криму

Денісова: 130 громадян України незаконно ув'язненні у РФ та окупованому Криму

Українська омбудсменка Людмила Денісова повідомила, що звільнення українських громадян залишається для держави пріоритетним завданням: у Росії та окупованому Криму за політичними та релігійно мотивованими звинуваченнями переслідують 130 громадян України. 

121 особа перебуває в  ув'язненні, з них 15 – у тимчасово окупованому Криму, 106 – на території РФ, ще дев'ятьох позбавили права на свободу пересування. 76 осіб уже засуджено на тривалі строки, решта 45 перебувають під судом і слідством.
За словами омбудсменки, серед ув'язнених – багатодітні батьки, люди з тяжкими захворюваннями, цивільні журналісти і правозахисники. У сім'ях українських політв'язнів Кремля залишилися без батьківського піклування та уваги 207 неповнолітніх дітей.
"Нехтуючи міжнародним гуманітарним правом, у незаконному ув'язненні продовжують порушуватися права українських громадян: на справедливий судовий розгляд, ефективний засіб правового захисту, свободу та особисту недоторканність, надання медичної допомоги, свободу віросповідання", – наголосила Денісова, зазначивши, що сьогодні День українського політв'язня.
Вона також додала, що звільнення українських громадян залишається для держави пріоритетним завданням.
Нагадаємо:
З 2014 року, після окупації Криму та початку російської військової агресії на сході України, кількість затримань українців на території півострова і в РФ зросла.
У Росії затриманих українців часто звинувачують у шпигунстві та підготовці терактів.
У Криму після окупації, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація із правами людини значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які критикують дії Росії на півострові, особливо – кримських татар. Правозахисний центр "Меморіал" повідомив, що лише у справі організації "Хізб ут-Тахрір" (у РФ її визнано терористичною, в Україні та більшості інших країн її діяльність є законною) переслідують 89 жителів Криму.
З 2014 року Україна і РФ провели кілька обмінів утримуваними особами. Зокрема, 2016 року в межах обміну в Україну повернулася затримана на Донбасі військовослужбовиця, Герой України Надія Савченко. В обмін на Савченко Україна видала РФ російських військовослужбовців Євгена Єрофєєва та Олександра Александрова, яких затримали 2015 року в Луганській області.
Останній станом на сьогодні обмін між Україною та РФ відбувся 2019 року у форматі "35 на 35". Серед українців, які повернулися додому, – кінорежисер Олег Сенцов, кримські активісти Володимир Балух та Олександр Кольченко, журналіст Роман Сущенко, політик Микола Карпюк, а також захоплені Росією біля Керченської протоки 24 моряки.
Gordonua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини