"Підтримати"
Новини
Всі новини

Що буде робити Верховна Рада у 22-му: народовладдя, реформи СБУ та пенсійна

Що буде робити Верховна Рада у 22-му: народовладдя, реформи СБУ та пенсійна

Серед пріоритетів роботи Верховної Ради на 2022 рік: посилення народовладдя, реформа Служби безпеки України, пенсійна реформа й містобудування. Про це повідомив голова парламенту Руслан Стефанчук.

"Одним із основних пріоритетів у законодавчій роботі на 2022 рік стане посилення народовладдя, адже це основна передвиборча обіцянка президента України Володимира Зеленського", – зазначив Стефанчук.
За його словами, орієнтовно 28 січня Венеційська комісія планує надати попередній висновок щодо законопроєкту про місцевий референдум і парламент розгляне його на початку наступної сесії. 
Стефанчук повідомив, що паралельно розробляється ціла низка законопроєктів про народовладдя в інших сферах. Зокрема, про суд присяжних, мирові суди, колективні позови.
Як зазначив речник парламенту, ще один пріоритет – завершення реформи містобудування, в основі якої – цифровізація, децентралізація і відповідальність. 
"Усі вони містяться у законопроєктах №5655 і №5877, які вже пройшли перше читання і наступного року мають бути ухвалені в цілому", – наголосив він.
Стефанчук заявив, що важливо реформувати СБУ, оскільки це зобов'язання України перед міжнародними партнерами, що має бути виконано на початку року.
"Бо СБУ має виконувати тільки властиві їй функції і не займатися питаннями економіки, тиском на бізнес тощо", – пояснив Стефанчук.
За його словами, на початку року Верховна Рада розпочне пенсійну реформу.
"Ми розглянемо законопроєкти щодо запровадження другого накопичувального рівня пенсійного забезпечення у країні", – сказав голова Ради.
Стефанчук зазначив, що необхідно завершити реформу децентралізації, для цього потрібно внести зміни до Конституції. Основи місцевого самоврядування мають відповідати вимогам Європейської хартії місцевого самоврядування.
У лютому 2018 року в ЄС заявили, що без реформи СБУ Україна не потрапить ні до ЄС, ні до НАТО.
Наприкінці літа 2019-го перед затвердженням на посаді глава СБУ Баканов заявив, що служба "має стати технологічною, швидкою і потужною".
На початку жовтня того ж року з'явився концепт реформи СБУ, а у березні 2020-го президент Зеленський вніс до Ради законопроєкт, який там у першому читанні ухвалили наприкінці січня 2021-го. Що пропонується змінити та впровадити.
9 лютого 2021 року НАТО і ЄС заявили, що хочуть бачити в реформі СБУ "найкращі євроатлантичні практики та принципи".
16 грудня 2021-го Стефанчук підписав розпорядження про створення робочої групи для проектування змін до Конституції щодо децентралізації і місцевого самоврядування.
Ліга.Нет


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини