"Підтримати"
Новини
Всі новини

Газовий зашморг для Європи: ціна на газ перевищила $2000 через реверс Ямал-Європа

Газовий зашморг для Європи: ціна на газ перевищила $2000 через реверс Ямал-Європа

Вартість газу на європейському ринку 21 грудня перевищила $2000 за тисячу кубометрів уперше в історії. Ціна січневого ф'ючерсу на хабі TTF у Нідерландах зросла до $2004 за тис. куб. м, або €171,52 за МВт·год, випливає із даних біржі ICE.

Водночас на відкритті торгової сесії вартість ф'ючерсів лише наближалася до позначки $1800. Далі було зниження до $1750, а потім ціна піднялася до $1869,5. Після цього почалося різке зростання.
Попередній рекорд було зафіксовано 6 жовтня, коли ціна газу перевищила $1970.
Газ дорожчає через зупинку та розворот до реверсу газопроводу Ямал-Європа, а також падіння вітрогенерації в Європі.
Напередодні стало відомо, що російський Газпром знову не забронював потужності для транзиту природного газу через Польщу газопроводом Ямал–Європа на 21 грудня. В результаті, сьогодні вранці фізичний потік газу газопроводом до Німеччини зупинився.
15 грудня Газпром заявив, що виконав свої зобов'язання щодо транзиту газу через територію України на 2021 рік. В операторі ГТС України підрахували, що Газпром цього року прокачає до Європи найменший обсяг газу протягом останніх шести років.
17 грудня ціни на газ зросли до $1700 за тисячу кубометрів через відмову Газпрому бронювати добові потужності польської ділянки магістрального газопроводу "Ямал-Європа".
20 грудня спотова ціна газу в Європі перевищила $1700 за тисячу кубометрів на тлі скорочення прокачування газу Газпрому газопроводом "Ямал-Європа" та наближенням похолодання в регіоні.
Джерело: Ліга.Нет


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини