"Підтримати"
Новини
Всі новини

Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів щодо вступу України до ЄС

 

Європейська Рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України та Молдови до ЄС, повідомив президент Євроради Шарль Мішель.

«Європейська Рада ухвалила рішення розпочати переговори про вступ України та Молдови», – написав він.

Також він повідомив, що Європейська Рада надала Грузії статус кандидата. За його словами, ЄС розпочне переговори з Боснією і Герцеговиною після того, як буде досягнуто необхідного ступеня відповідності критеріям членства.

Мішель запросив комісію представити звіт до березня з метою ухвалення такого рішення.

Президент Володимир Зеленський назвав рішення Євроради «перемогою всієї Європи». «Перемога України. Перемога всієї Європи. Перемога, яка мотивує, надихає та зміцнює», – написав він.

Проголосували 26 країн з 27 -членів ЄС. Прем'єр Угорщини Орбан під час голосування вийшов із зали. Блокувати голосування він не наважився. Тому, за ствердженням представників ЄС, голосування є легітимним.

Володимир Зеленський не був присутній на історичному саміті. Як стверджують джерела, його не запросили саме тому, щоб не викликати якусь несподівану реакцію Орбана,Ю яка може звести нанівець всю загальну роботу. Рішення виявилося правильним, хоча присутність президента України не була б зайвою.

 Рішення лідерів ЄС означає, що Єврокомісія почне готувати технічні аспекти переговорів з Україною про членство. Їх можуть затвердити на наступному саміті ЄС навесні 2024 року, якщо буде визнано, що Україна виконала всі попередні критерії Єврокомісії, зазначила ЄП.

Як відомо, Україна подала заявку на членство в ЄС 28 лютого 2022 року, на п’ятий день повномасштабного вторгнення Росії.

17 червня Єврокомісія рекомендувала визнати європейську перспективу України та надати їй статус кандидата на вступ до спільноти. 

Лідери країн ЄС підтримали надання статусу кандидата в члени ЄС Україні та Молдові на саміті Європейської ради 23 червня 2022 року.

28 серпня президент Євроради Шарль Мішель заявив, що ЄС повинен бути готовий прийняти нові країни-члени до 2030 року.

Сама процедура членства – це процес, який охоплює складний набір кроків та умов, які зазвичай можуть тривати понад 10 років. Хорватія була останньою країною, яка приєдналася до блоку. Процес подання заявки тривав 10 років, перш ніж її було офіційно прийнято в 2013 році.

Джерело: Forbes Ukraine, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини