"Підтримати"
Новини
Всі новини

Єврокомісія у звіті про Україну вказала на обмеження доступу до ЗМІ в Україні

 

8 листопада Єврокомісія оприлюднила звіт щодо прогресу втілення реформ в Україні, які необхідно продовжувати, незважаючи на те, що Комісія вже рекомендувала розпочати переговори про членство у ЄС. Окремий блок у звіті присвячений свободі слова й вираження поглядів та роботі засобів масової інформації. 

«Україна знаходиться між незначним та помірним рівнем підготовки у сфері свободи вираження поглядів. Загалом, протягом звітного періоду вона досягла значного прогресу у зміцненні своєї правової бази, зокрема з прийняттям Закону «Про медіа», – йдеться у звіті Єврокомісії.

У документі зазначається, що до початку агресивної війни Росії проти України «загальний контекст був сприятливим для свободи ЗМІ та дозволяв висвітлювати критичні матеріали». 

«У нинішніх складних умовах воєнного стану Україна ухвалила низку рішень щодо обмеження доступу ЗМІ та журналістів до певних територій та у певних областях і сферах, але застосовувала їх загалом стримано», – стверджується у звіті.

Також у Єврокомісії побачили, що в Україні погіршився доступ до плюралістичних ЗМІ.

«Значне падіння доходів від реклами також вплинуло на медіаринок у країні та призвело до концентрації, зокрема, телевізійних програм та зменшення доступу до плюралістичних ЗМІ», – йдеться у документі. 

Єврокомісія зазначає, що у 2024 році Україна має:

  • розробити разом із журналістською спільнотою спрощені правила ведення репортажів із зони бойових дій та прилеглих територій зони бойових дій та прилеглих територій, беручи до уваги питання безпеки;
  • забезпечити незалежність національного регулятора, надавши йому належне фінансування, в тому числі для необхідних змін у його структурі відповідно до нового закону про медіа;
  • розробити дорожню карту на підтримку відновлення плюралістичного, прозорого та незалежного медіа-ландшафту в післявоєнний період. 

Нагадаємо, у звіті Єврокомісії оцінюється боротьба з корупцією й зазначається, яких «посадок» не вистачає антикорупційній системі. У Брюсселі хочуть бачити «надійний послужний список» судових рішень у справах про корупцію на найвищому рівні. 

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини