"Підтримати"
Новини
Всі новини

Померла Королева Сполученого Королівства Великої Британії та Ірландії Єлизавета II

Відхід з життя дуже небагатьох монархів і глав держав стає втратою для всього світу і змушує жалкувати про те, що ніщо в цьому світі не вічне. Довге, насичене життя, гідний відхід - такими були роки, прожиті Королевою.

Королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії та ще 14-ти країн Співдружності націй Єлизавета ІІ пішла з життя у віці 96 років. Про смерть повідомив Букінгемський палац. 

"Королева мирно померла в Балморалі сьогодні вдень. Король і королева-консорт залишаться в Балморалі цього вечора і повернуться до Лондона завтра", - йдеться в повідомленні.

За інформацією Sky News національна жалоба у Британії триватиме 10 днів.

Здоров'я Єлизавети II погіршилося у середу, 7 вересня, коли вона відмовилася від участі у віртуальному засіданні таємної ради. Лікарі рекомендували їй відпочивати. Букінгемський палац повідомляв, що королева Єлизавета II перебуває під медичним наглядом, оскільки лікарі "стурбовані cтаном здоров'ям Її Величності".

Кореспондент ВВС з пулу британської королеви повідомив, що потрібно "готуватися до найгіршого".

Високопоставлені члени королівської родини прибули до Єлизавети II у шотландський замок Балморал.

Королева Єлизавета стала рекордсменкою за роками правління серед монархів. На престолі вона пробула 70 років.

Єлизавета стала королевою тільки тому, що її дядько Едуард VIII зрікся престолу, щоб бути з розлученою американкою Уолліс Сімпсон.

Але в 2015 році вона обігнала королеву Вікторію як найдовше правлячий суверен у Британії по лінії, яка сходить до норманського короля Вільгельма I та його завоювання Англії в 1066 році.

Коли вона зійшла на престол, Йосип Сталін, Мао Цзедун та Гаррі Трумен правили Радянським Союзом, Китаєм та Сполученими Штатами відповідно, а Уінстон Черчілль був прем'єр-міністром Великої Британії.

Включно з Черчиллем, її обслуговували 15 прем'єр-міністрів — чверть усіх прем'єр-міністрів Сполученого Королівства з часів Роберта Волпола 300 років тому. За її правління було 14 президентів США, і з усіма вона зустрічалася.

Вважається, що лише кілька монархів правили довше за Єлизавету. Король Франції Людовік XIV, який побудував Версальський палац, вважається рекордсменом суверенної держави, тому що правив 72 роки, тоді як Собхуза II був королем Свазіленда майже 83 роки до смерті в 1982 році.

Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме