"Підтримати"
Новини
Всі новини

Тетяна Малахова: Пророчі слова Джохара Дудаєва обов'язково збудуться

Нещодавно йому мало б виповнитися 79. Вільно міг ще бути у великій політиці, владі, керівництві державою. Був би живий, може, багато чого б у навколишньому світі поганого і не сталося б... Він - це Джохар Дудаєв. Високоосвічена людина, військовий, політик великого масштабу. Безкомпромісний і безстрашний. Ворог радянщини и російщини. Лідер визвольного руху Чечні-Ічкерії, якого пропаганда, як не намагалася, не змогла викреслити зі сонму героїв. 

Відома публіцистка, сценаристка, поетеса Тетяна Малахова - про Джохара Дудаєва.

27 років тому Росія вбила Джохара Дудаєва, але й досі мстить йому, поставивши на чолі республіки «академіка», як колись і у нас, на землі Крутів, Стуса і Симоненка,  всунули «проффесора» з двома судимостями. Адже поневолення нації починається з її приниження і знецінювання  героїчного минулого… 

 21 квітня 1996 року сталася трагедія світового масштабу – за наказом Єльцина було вбито великого чеченця  Джохара Дудаєва. За сухою характеристикою в офіційній біографії: «чеченський військовий, державний та політичний діяч, лідер чеченського визвольного руху у 1990-х роках, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія» - стоїть шляхетна інтелігентна людина, високоінтелектуальна і освічена, яка все життя мріяла вирвати свою Батьківщину з кігтів московитів. 

Я не випадково написала, що це була трагедія світового масштабу, більш того – це була взагалі трагедія 20 століття, адже не кожна держава могла похвалитися таким сильним лідером. Його ім’я встало поруч з такими діячами, як Степан Бандера, Роман Шухевич, Вінстон Черчилль. Ця трагедія, яка сталася наприкінці другого тисячоліття,  відкрила двері в пекло  -  21 століття  розпочалося з війн, кожна наступна з яких ставала ще кривавішою і страшнішою. 

На мою думку, якби світ не спостерігав багаторічне знущання над чеченським народом і підтримав Дудаєва, людство пішло б іншим шляхом і уникло б війн. Якби світ дослухався до Дудаєва, тоді б йому, світові, не прийшлося кидати в пащу скаженого ведмедя, так би мовити, «відкупні»  - душі і нові землі, тим самим збільшуючи апетит потвори.  

Всі пам’ятають  слова Дудаєва  про Україну і Крим. В 90-х роках  слова Дудаєва про те, що «Россия и Украина схлестнутся», що Росія піде війною на Україну, що проллється багато крові, здавалися дивними. Але тільки для псевдоукраїнської влади з ригами у керма і для «гречкосіїв». Українські  націоналісти і тоді були такої ж думки – Росія піде на нас війною, і тому треба вичавлювати «русскій мір» з голів народу і інформаційного простору. Але ніхто не слухав ані Джохара Дудаєва, ані українських націоналістів. Всі «залипли» в телевізори, де показували придуркуваті «Старые песни о главном». Якось мій горлівський знайомий з УНА-УНСО  сказав тоді, в середині 90-х, що ці «старі пісні» стануть початком відродження СРСР, бо починається сівба ностальгії за радянщиною, а жнива будуть криваві. 

Але, на жаль, ніхто не дослухався до слів Джохара Дудаєва. А от Кремль, я впевнена, не пропустив повз вуха слова Дудаєва про українців. Більш за все  московити (імперці, монархісти, більшовики, комуністи, путінці) боялися і бояться розуміння між українцями і чеченцями, бо саме  ці народи чинили найтриваліший і найсильніший опір Кремлю. І тому не випадково в Україну засилаються так звані «кадирівці», жорстокі і скажені, які вбивають не тільки українців, а і й героїчну історію великого чеченського народу, який мужньо боровся і знищив тисячі окупантів на своїй землі.  

На початку нульових один мій знайомий бізнесмен з Харкова, який часто їздив в Грозний у справах бізнесу, сказав мені: «Коли я чую слово «чеченець», мені хочеться встати і схилити з повагою голову…»  Такі думки були майже у всіх прогресивних людей. До чеченців чверть століття тому ставились так, як сьогодні світова спільнота ставиться до українців. 

Але Кремль і Путін доклали чимало зусиль, щоб змінити ставлення світу до чеченців. І це найголовніша помста Путіна Дудаєву, бо він, Путін,  завжди буде заздрити мудрості, шляхетності і силі  незламного Дудаєва.  

Знищення всіх народів йде по одному сценарію – депортація, вбивство національної еліти, голод, нівелювання героїчної боротьби, переписування історії, а найголовніше – використовування колаборантів і зрадників на «чорних» роботах – катуваннях і вбивствах. І якби світова спільнота не допомогла нам і не підтримала нас, Путін набрав би пару тисяч зрадників з українськими паспортами, всунув би в їхні руки автомати та сокири і відправив  би їх на вбивство людей і величної української історії.    

… Багато можна сказати про Лицаря Джохара Дудаєва, але хочеться згадати найголовніше його пророцтво  - «Росія помре, коли зійде українське сонце». Так і буде… Він, як показав час, не помилявся. 

І якщо для Путіна найбільшою і найсолодшою помстою Дудаєву є очорнення чеченського народу, то нашою найбільшою повагою до пам’яті великого друга українського народу буде усвідомлення, що путінські пси "кадирівці" - то окрема каста, і вона не повинна кидати тінь на багатостраждальний чеченський народ, за майбутнє якого Джохар Дудаєв віддав життя.

Сьогодні мене особливо тішить, що після лютого 2022 в Україні зникають зросійщені назви вулиць, і з’явилось понад десять вулиць імені Джохара Дудаєва, який завжди буде в наших серцях. Бо він вірив і знав ще в середині 90-х, що українське сонце - обов'язково зійде.  

Тетяна Малахова, Київська область, InfoKava 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини