"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва: Війна. Харківські щоденники Життя без світла

По всій Україні оголосили економію електроенергії. Крім того, що військовий час у принципі, ще й 10 та 11 жовтня російські терористи масованими ракетними обстрілами пошкодили або повністю знищили енергетичні об'єкти. І продовжують це робити.

У багатьох регіонах запровадили так звані віялові відключення через брак потужності та у зв'язку з необхідними ремонтними роботами. Деякі міста були майже повністю знеструмлені, як, наприклад, Львів. А от у Харкові, обстріл якого, не припиняється ні на день, відсутність світла з перших днів повномасштабної війни скоріше норма, ніж виняток.

Віта Яковлєва - про життя без світла.

До війни у ​​моєму дворі вуличні ліхтарі часто горіли всю ніч. Прямо у вікно. Іноді дратували. Зараз я з радістю повернулася б у ті світлі ночі. Але ні, як стемніє, харків'яни блукають вулицями навпомацки у непроглядній темряві.

Це хто найсміливіший і не боїться навернутися, оступившись. Хтось несміливі, як я, ті з ліхтариками. Картина як із фільму жахів про занедбане місто. Темрява, вікна у будинках майже не світяться (так не скрізь, звичайно, у багатоповерхівках світяться іноді навіть під'їзди, але це не вуличні ліхтарі, світла все одно мало).

І самотні перехожі йдуть із роботи, із гостей, із зали після тренування. Багатьох тільки чути, декого видно. Але відчуття, що ти тут один – у величезному порожньому місті. Місцями навіть цікаве таке відчуття, особливо за багатої уяви, але незручне. Для моєї хворої ноги такі прогулянки у темряві не є корисними. Мало на що десь можна наступити.

Друга веселуха зі світлом - дивне торохтіння вдень. Вперше я не зрозуміла, чого воно таке. Потім побачила – так працюють генератори. Біля багатьох магазинів стоїть така штука і торохтить, бо світло вимикають досить часто, а торгівля не чекатиме. Хоча працюють і магазини, де немає генераторів – там розрахунок іде готівкою.

Тож, якщо ввечері після 8 години, коли транспорт уже не ходить, ви бачите на темній-темній вулиці самотні вогники телефонів (навіть у центрі), а вдень чуєте багатоголосся торохтіння з різних місць, то з ймовірністю 99 відсотків ви у Харкові. Ласкаво просимо, але постійне освітлення не гарантуємо.

Віта Яковлєва, Харків, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини