"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні можуть зібрати рекордний урожай гречки та інших культур

Незважаючи на складності воєнного часу, аграрії України цього року радують високими врожаями. Особливо високим має вийти врожай гречки: на це вказують результати її збирання, яке ще не завершене і наполовину.

В Україні не відкидають вихід на формування стратегічного запасу гречки через врожайність культури цього року. Вже зараз із третини площ зібрали близько 60 тис. тонн гречки. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час брифінгу.

«Намолочено близько 60 тис. тонн (гречки – ред.) і це лише 1/3, 35-40% від посівних площ. Це говорить про те, що ми можемо очікувати цього року на виробництво гречки близько 140, навіть зараз урожайність підвищилася, можливо, навіть 150 тис. тонн при кінцевому зберіганні, коли внутрішнє споживання 100-110 тис. з огляду на еміграцію та зменшення кількості споживачів», – розповів Висоцький.

Він зазначив, що за останнє десятиліття вперше Україна може вийти з виробництвом гречки на рівень у півтора раза більший, ніж внутрішнє споживання, і навіть зможе сформувати стратегічний запас.

"Останні п'ять років ми 30-40% залежно від року імпортували", - додав Висоцький.

Раніше Висоцький заявляв, що очікується, що в Україні буде зібрано близько 140 тисяч тонн гречки.

Щодо врожаю в цілому, то врожай зернових та олійних культур очікується на рівні близько 67 млн ​​тонн. Це один із топ-5 найкращих показників за 30 років.

З цих 67 млн. приблизно 50-52 млн. тонн зернові культури - це зернобобові - і приблизно 15-17 млн. тонн олійних культур.

Завершено збирання пшениці. Зібрано понад 19 мільйонів тонн.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини