"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва: Війна. Харківські щоденники Перше вересня без дітей та квітів

Вперше українські діти не можуть радіти першому вересня. Замість безтурботної зустрічі однокласників на шкільному дворі - зустрічі перед екранами і в укриттях, замість квітів для вчителів - повітряні тривоги...

Такого 1 вересня ми не мали ніколи. Навіть у пандемію. Тому сьогодні якесь особливо гірке почуття, що чогось не вистачає. Звичного, важливого, потрібного.

Проходила біля кількох шкіл – тиша. Не бігають ошатні діти з квітами. Не чути музики. Не юрмляться батьки, які привели своїх першокласників перший раз до школи. Нічого цього нема. Та й багатьох шкіл теж немає, їх зруйнували "визволителі".

Війна дуже багато змінила для нас. І розумом ми це все розуміємо. Зрештою не прийти на свято до школи у цілодобово обстрілюваному Харкові – невелика ціна за безпеку свою та дітей. Але з іншого боку – у нас вкрали не просто свято.

У нас вкрали наше життя. Все цілком. Тому тепер ми маємо прораховувати будь-яку свою дію з погляду безпеки.

Працювати, навчатися, відпочивати, пересуватися містом – все це у Харкові зараз небезпечно. Та, якщо чесно, то небезпечно просто жити тут.

Що нас тут тримає? Вкрадене життя. Те, яке було і знов обов'язково буде. І щоб вона знову було, ми тут і залишаємося. Тому що на 1 вересня у школах не повинно бути так тихо. І війни не повинно бути.

Віта Яковлєва, Харків, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини