"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва: Війна. Харківські щоденники Мирна інформація для воєнного часу

У Харкові, що постійно обстрілюється, звичайно ж, триває життя. Просто воно складне, і іноді найпростіші речі, які вирішувалися у мирний час, що називається, на раз, доводиться продумувати та вирішувати складним шляхом. Але є й інші методи. Їх і пропонує людям у фронтових містах Віта Яковлєва.

Найважливіше у світі – інформація. Усі знають цю банальну істину, але не всі її враховують у житті. І дарма. На війні інформація взагалі на вагу золота. Без неї тебе можуть просто довести до не знаю чого навіть комахи. Мене вони довели до істерики, але я ж з інформацією дружу.

Отже, справа була така. Нас здолали мухи. За день я вбивала штук по 100. З'являлися вони звідкись у туалеті та ванній, літали погано, ноги у них були якісь криві та дуже довгі. Першого дня ми засмутилися, але мало що, все буває. Раптом самі зникнуть? (Насправді ні, але вірити в диво ніхто не забороняє.) Щоправда, я запитала сусідів – ні в кого такого немає. Це насторожило.

Наступного дня, вбивши сто двадцять якусь муху, знову пішла сусідами. Шляхом довгих переговорів зійшлися, що якщо тільки в мене, то справа у вентиляції. Якісь там її колодязі окремі на кожну квартиру. І добрі сусіди порадили прочистити ці колодязі. Скоріш за все, сказали вони, там хтось помер. Швидше за все, птах. І мухи з нього до нас і лізуть.

Я й у мирний час поняття не мала, що там і як. Приходили раз на рік тітоньки-пічники, перевіряли тягу. І кілька разів на рік ми мили решітки на вентиляції. Всі. Яке почистити? Та ще й із птахом із мухами...

І ось тут ми плавно переходимо до теми мого тексту – любіть інформацію. І не соромтеся її збирати. Місяць тому у нашому під'їзді ходили милі жінки. Запитували, хто з сусідів удома, хто поїхав. Звичайно, я запитала, звідки вони – мало там хто цікавиться порожнім житлом на війні. Пічники, відповідають. І ось тут наполегливо рекомендую – робіть, як я.

Я попросила телефони. Хоча мені точно на той момент не був потрібен ніякий пічник. Але я, як хом'як, запасаю будь-яку потенційно корисну інформацію. І цей спосіб працює, що на війні є особливо цінним. Тому що спробуйте у прифронтовому місті додзвонитися до комунальних служб та вирішити питання з мухами за один день. Але спершу знайдіть, куди треба дзвонити з таких питань.

Я не хвалюся. Я ділюся лайфхаком: всю інформацію тягнемо собі. Вона зайвою не буває. Завдяки тим тітонькам до мене за заявкою швидко прийшли такі ж приємні дядечки, які знайшли та викинули з вентиляції мертву сороку. (Так, ми завжди не як усі: зазвичай у вентиляції помирають голуби, а в нас звідкись узялася сорока).

Тепер ніхто не лежить у вентиляції, у квартиру не лізуть мухи, а маю ще один корисний номер телефону. Ці дядечки сказали, що якщо треба, то й газовика хорошого порадять. Сподіваюся, не стане в нагоді, але хом'яки повинні постійно поповнювати свої запаси. А то мало що.

Віта Яковлєва, Харків


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме