"Підтримати"
Новини
Всі новини

Непередбачена еміграція: скільки українців евакуювалися до Польщі

Російська навала змусила мільйони українців залишити свої будинки та виїхати куди очі дивляться, найчастіше – із парою валіз у руках. Майно не рятували - вивозили від бомбардувань та артобстрілів стареньких та дітей, а багато хто й домашніх улюбленців. Дуже багато українців виїхали за кордон. Однією з перших відкрила свої кордони та серця найближча сусідка – Польща.

До початку 2022 року в Польщі проживало приблизно два мільйони українців, проте через повномасштабну війну їхня кількість суттєво зросла. За даними польської прикордонної служби, з 24 лютого польський кордон перетнули понад п'ять мільйонів українців. Щоправда, пізніше частина з них переїхала до інших країн. Про це повідомляє Інформаційний портал Польщі із посиланням на дослідження Uniї Metropolii Polskich.

Нині у Польщі перебуває приблизно 3,4 млн осіб, що становить 8% населення країни. Найчастіше українці обирають великі міста, де легше знайти житло та роботу.

Згідно з дослідженнями, найбільш популярні серед українців такі міста:

• У Жешуві – 37% від загальної кількості мешканців міста.
• У Гданську – 34%, у Катовіце– 33%.
• У Вроцлаві та Кракові українці становлять по 23% від загальної кількості мешканців.
• У Любліні – 20%.
• У Познані, Щецині та Варшаві (16%, 15% та 13% відповідно).
• Менше українців їдуть у Білосток, Лодзь та Бидгощ.

До речі, Укрзалізниця повідомила, що Україна з 15-16 серпня змінила графік руху двох поїздів до Польщі. Рейси прискоряться – час у дорозі між Києвом та Варшавою зменшиться на півтори години, а між Києвом та Хелмом – на 40 хвилин.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме