"Підтримати"
Новини
Всі новини

Вчителі з Росії та місцеві колабораціоністи відповідатимуть за співпрацю з окупантами

Російські вчителям, які приїхали впроваджувати "руський мір" на окуповані території України, отримають по заслугах. Також відповідальність понесуть педагоги-колабораціоністи, які погодилися перейти на бік загарбників.

ЗСУ стрімко звільняють окуповані території Харківщини та Херсонщини і затримують там як російських загарбників, так і їх колаборантів. Зокрема вчителів з РФ, які приїхали «налагоджувати» навчальний процес за російською програмою освіти. Усім їм загрожує кримінальна відповідальність згідно зі статтею 438 Кримінального кодексу України «Порушення законів та звичаїв війни». Про це в ефірі єдиного марафону новин заявила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Вони скоїли злочин проти нашої держави. Ми багато разів попереджали російських громадян, які погодилися приїхати на територію України та здійснювати тут заборонену законом діяльність. Міру покарання їм визначить суд. Як полонених їх ніхто не розглядатиме, бо вони не комбатанти, Женевські конвенції не передбачають обмінів невійськовополонених», — зазначила Верещук.

Згідно із санкцією, передбаченою у статті 438 ККУ, вчителям-росіянам загрожує від 8 до 12 років ув’язнення. 

В той же час, кримінальна відповідальність чекає і на педагогів-колаборантів, які погодилися перейти на бік загарбників. Крім вчителів середніх шкіл відповідальність повинні нести й викладачі закладів вищої освіти, впевнена перша заступниця Голови Комітету ВР з гуманітарної та інформаційної політики  Ірина Констанкевич. Вона вважає, що за свідомий вибір служити злочинним інтересам Росії винні мають бути покарані на усіх рівнях.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме