"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рада прийняла зміни до Митного кодексу для сприяння впровадженню "митного безвізу"

Верховна Рада ухвалила в цілому закон №7420 про зміни до Митного кодексу України у межах «митного безвізу» із країнами Європейського Союзу. Документ передбачає долучення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту та Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS).

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що ухвалений закон наближає українське митне законодавство до законодавства ЄС.

Документ вдосконалює чинні норми в частині спрощення проходження митниці для надійних підприємств, надання статусу фінансового гаранта та забезпечення сплати митних платежів.

Також зміни передбачають впровадження європейського механізму розгляду скарг і продовження цифровізації митниці, що дозволяє пришвидшити її проходження та знизити корупційні ризики.

У подальшому Україна зможе в режимі реального часу обмінюватися із 36 країнами митною інформацією щодо транзитних вантажів. Впровадження «митного безвізу» також передбачає спеціальні транзитні спрощення та прості й рівні умови для фінансових гарантів.

«Митний безвіз» по суті є продовження чинного безвізового режиму із Європейським Союзом, який Україна отримала 2017 року. Ухвалений закон вносить зміни до Митного кодексу щодо виконання глави 5 розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Перше читання проєкт закону пройшов 21 червня, тоді документ розкритикували як доволі слабкий, і відправили на доопрацювання разом із бізнес-асоціаціями.

Джерело: ZN,UA


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме