"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва: Війна. Харківські щоденники Ми їх переможемо – тому що не боїмося!

Сьогодні, у День незалежності України, Харків. як і вся Україна, зазнав масованих обстрілів. Але харків'яни вирішили, що їх було менше, ніж завжди. І тому були на вулицях люди, було, хоч і тривожне, відчуття свята.

Віта Яковлєва продовжує вести харківський щоденник.

Позавчорашньої ночі горів завод у нашому районі. Сказали, що не приліт, просто пожежа. Але це неважливо, тому що все виглядало дуже страшно, і видно було далеко. Так ось що там горіло, коли і чому, на нашому подвір'ї обговорювали з 6 ранку. Всім колективом, докладно та вдумливо.

Відчуття було, що на вокзалі оголошують про прибуття поїзда – такими добре поставленими голосами обговорювали. Причому, обговорювачів було стільки, що я впевнена: зібрався весь район. Такої кількості мешканців у нашому будинку ніколи не було. Думаєте, я обурююся, що так рано розбудили всіх? Ні, у нас багато людей похилого віку, які рано починають шуміти у дворі. Але якщо комендантська година до 6-ї ранку, то шумлять вони тихіше і їх менше. А от коли її на свята продовжили у Харкові до 7 ранку, то весь район о 6-й уже був у нас на гучних дебатах.

Вчора об 11-й ночі, коли збили ракету, весь район теж отирався у нас. І дуже емоційно обговорював, як вона над нами летіла (гучно, я дивилася бойовик, так її звук на раз перекрив всі кіношні вибухи, а коли шарахнуло, то взагалі у вухах дзвеніло). Якщо комендантська година з 19.00 почалася, це не означає, що треба всю ніч удома сидіти. Нудно ж.

Сьогодні комендантська година весь день. І ось прямо зараз, на обід, на подвір'ї нікого. Але з 8 ранку на лавках поважно сиділо кілька молодих мам із немовлятами. Чужі, у нас на подвір'ї таких немає. З чого вони вирішили гуляти, як не можна, не знаю. Тим більше, з малюками. Щоправда, сиділи тихо, я у вікно їх побачила. Маскувалися, напевно, щоб непомітними стати, раз на вулицю виходити не можна.

Навіщо я це все? З одного боку, порушення заборони становить загрозу. Безпека понад усе. З іншого боку - така поведінка наочно показує, що люди не залякані. Незважаючи ні на щоденні обстріли, ні на прильоти щоночі. Значить, обов'язково переможемо. Ми їх не боїмося.

Віта Яковлєва, Харків, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини