"Підтримати"
Новини
Всі новини

Як українцям зареєструвати за кордоном новонароджену дитину

З початком повномасштабної війни після нападу Росії багато жінок з дітьми залишили Україну. Серед тих, хто рятувався від обстрілів, втративши все, було багато вагітних жінок. Багато хто з них народив або готується до пологів вже за кордоном.

В Міністерстві юстиції України повідомили, як зареєструвати новонароджену дитину, яка народилася за кордоном, інформує УНН.

«Державну реєстрацію актів цивільного стану, у тому числі народження фізичної особи та визначення її походження, відносно громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва або консульські установи України. Реєстрація проводиться за письмовою або усною заявою батьків чи одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків», - ідеться у повідомленні.

Документи, які видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації , якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

«Враховуючи наведені положення законодавства, проведення відділом державної реєстрації актів цивільного стану України державної реєстрації малюка можливе, якщо реєстрація народження дитини, народженої в іншій державі, не була проведена компетентним органом такої держави або дипломатичним представництвом чи консульською установою України», - резюмували в відомстві. 

В Міністерстві юстиції розповіли, як оформити українське свідоцтво про народження малюка на тимчасово непідконтрольній території Україні. 

Источник: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме