"Підтримати"
Новини
Всі новини

Іран постачає Росії дрони-камікадзе - Україна позбавила посла Ірану акредитації

Українські військові збили багатоцільовий ударний БпЛА іранського виробництва Mohajer-6. Про це повідомляють Повітряні Сили ЗС України.

«Уперше в Україні, 23 вересня, зенітниками повітряного командування "Південь" Повітряних Сил ЗС України збито багатоцільовий ударний БПЛА іранського виробництва Mohajer-6 (Мохаджер-6), призначений для проведення розвідки, спостереження, рекогносцировки та вогневого ураження», - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що БПЛА здатен нести до чотирьох високоточних боєприпасів. Початок виробництва даного БПЛА припадає на 2017 рік.

«Mohajer-6 (Мохаджер-6) має максимальну злітну вагу 600 кг, корисне навантаження 100 кг і дальність польоту 200 км. Максимальна швидкість – 200 км/год, тривалість польоту. 12 годин і максимальна висота польоту 5400 м», - зазначається в повідомленні.

Через постачання Іраном зброї Росії для ведення війни українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації та суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства в Києві. Про це йдеться в заяві МЗС України.

«На виконання доручення Президента України вжити невідкладних заходів реагування на факти використання військами РФ зброї іранського виробництва на території України, 23 вересня до Міністерства закордонних справ України було викликано тимчасового повіреного в справах Ісламської Республіки Іран в Україні», - йдеться в заяві.

Повідомляється, що іранській стороні було заявлено, що постачання іранського озброєння Росії для його подальшого використання російськими військами проти українського цивільного населення та Сил оборони напряму суперечить публічно задекларованій вищим керівництвом Ірану позиції нейтралітету, поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Постачання зброї Росії для ведення війни проти України є недружнім актом, який завдає серйозного удару відносинам України та Ірану.

«У відповідь на такий недружній акт українська сторона ухвалила рішення позбавити посла Ірану в Україні акредитації, а також суттєво скоротити кількість дипломатичного персоналу посольства Ірану в Києві», - зазначається в заяві.

Джерело: УНН


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини