"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Києві відкрилася виставка врятованих робіт художниці Марії Примаченко

22 вересня в Українському домі відкрилася виставка художниці Марії Примаченко. Це картини, які українці врятували в період боїв на Київщині.

Врятовані картини Марії Примаченко з Іванкова можна побачити в Києві на виставці «Марія Примаченко. Врятоване» в ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». Із дня трагедії роботи експонуються вперше.

 Виставка діє з 22 по 25 вересня включно, повідомила у Фейсбуці директор Вишгородського іторико-культурного заповідника Влада Литовченко.

В перші дні російсько-української війни окупанти навмисне поцілили у музей в Іванкові. Це був перший свідомо знищений об’єкт культури, після якого ще були і Музей Сковороди, драмтеатр у Маріуполі і ще багато сотен інших. У день відкриття виставки загарбники розбили ракетою Миколаївський драматичний театр...

На виставці, окрім 14 врятованих робіт з Іванківського історико-краєзнавчого музею йдеться ще про іншу історію - історію героїзму українців-зокрема, Анатолія Харитонова та Ігоря Ніколаєнка -мужніх хлопців, які ризикуючи власним життям, врятували всі роботи Марії Примаченко з палаючого музею.

Також було презентовано два важливих архітектурних проєкти - створення мистецької резиденції в селі Болотня, де зберігся будинок художниці та проєкт майбутнього музею в Іванкові.

 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме