"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рада ухвалила законопроєкт про призначення пенсій особам, що втратили документи

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 7433, яким зокрема визначаються умови призначення пенсій переселенцям у разі втрати документів під час воєнного стану, повідомила народний депутат Олена Шуляк у Telegram.

"ВР підтримала №7433 про захист прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю", - повідомила Шуляк.

Законопроектом, зі слів нардепа, пропонується:

Щодо працевлаштування осіб з інвалідністю. Передбачити обмін інформацією з Держреєстру з Фондом соцзахисту осіб з інвалідністю про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями тощо та використання таких даних для обрахунку квоти на працевлаштування людей з інвалідністю, розрахунку адміністративно-господарських санкцій та захисту інших соціально-трудових прав.

Щодо пенсії особам з інвалідністю. Передбачити можливість у разі пропуску в період введення воєнного стану строку повторного огляду медико-соціальної експертизи особою з інвалідністю продовження виплати пенсії по інвалідності на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Щодо пенсії студентам у разі втрати годувальника. Під час дії в Україні воєнного стану та протягом одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у закладах освіти, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується на підставі даних про навчання за денною формою навчання у 2022 році, отриманих Пенсійним фондом України з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Щодо пенсії переселенцям. Встановити, що призначення пенсій внутрішньо переміщеним особам, які не мають документів, та/або щодо яких відсутні відомості про періоди страхового стажу, трудової діяльності на період дії воєнного стану та протягом 180 календарних днів після його припинення або скасування, здійснюється на підставі відомостей, наявних у відповідних електронних державних реєстрах.

Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме