"Підтримати"
Новини
Всі новини

ЄС заповнив газосховища на 80%, попри шантаж Росії, і цим обвалив ціни на газ

ЄС досяг своєї мети заповнити газові сховища як мінімум на 80% «набагато раніше» листопадового крайнього терміну, попри перебої з поставками газу з Росії, що продовжуються, заявила напередодні єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон. 

"Газосховища ЄС наразі заповнені більш ніж на 80%, значно випереджаючи намічену дату - 1 листопада. Держави-члени ЄС та компанії провели велику роботу. Давайте продовжимо заповнення там, де рівень ще нижчий, і реалізуємо план ЄС щодо скорочення попиту. Це допоможе нам безпечно пережити зиму", - написала Сімсон у Twitter.

ЄС встановив мету щодо заповнення ПСГ у травні у відповідь на припинення подачі газу з Росії і енергетичну кризу, що триває. Ціль полягала в тому, щоб досягти не менше 80% заповненості ПСГ до 1 листопада 2022 року і не менше 90% до 1 листопада протягом наступних кількох років, щоб забезпечити достатню кількість газу для проходження зими.

При цьому, як зазначає видання Euractiv, не у всіх країнах ЄС є підземні сховища. З тих, хто їх має і заповнює, 10 перевищили цільові 80%, встановлені на листопад цього року.

Так, у Бельгії, Чехії, Данії, Франції, Німеччині, Італії, Польщі, Португалії, Іспанії та Швеції заповнення ПСГ становить понад 80%, хоча ємності сховищ дуже різняться між цими країнами. Тим часом, шість країн — Австрія, Хорватія, Угорщина, Нідерланди, Румунія та Словаччина — виконали свою проміжну мету на 1 вересня і перебувають на шляху до досягнення мети 80%, відзначає видання.

Нідерланди, ключова країна зберігання газу в Європі, близькі до досягнення мети 80% і планують зробити це наступного тижня. Країна, як повідомляється, також прагне піти далі та заповнити свої сховища до 90%.

І, попри скорочення постачання газу з росії, внутрішні резервуари для зберігання газу в Австрії минулого тижня продовжували заповнюватися, йдеться у повідомленні профільного міністерства у Twitter.

Між тим, впала спотова ціна на газ у Європі після офіційного оголошення керівництвом ЄС досягнення середнього рівня запасів у сховищах блоку до 80%. 

"Наразі ми в Євросоюзі досягли середнього рівня заповнення газосховищ на 80%. Отже, ми по суті вже досягли об'єму, про який домовилися на поточний рік", - заявила у вівторок голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Копенгагені на саміті з енергетичної безпеки Балтійського моря.

"Оператор ГТС України" (ОГТСУ) прийняв від "Газпрому" заявку на транзит газу на середу об'ємом 42,2 млн куб. м, свідчать дані ОГТСУ. Показник у вівторок був таким самим.

"Північний потік" зупинено до ранку 3 вересня. Потужність магістралі знизилася на 33 млн куб. м на добу.

Спотові ціни на газ у Європі скоректувалися до $2583 за тисячу кубометрів, за ними - й ціни в Азії.

Джерела: УНН, Інтерфакс-Україна


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме