"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Нідерландах упіймали російського шпигуна, який хотів "пролізти" до Гаазького трибуналу

Шпигун використав добре продумане прикриття, під яким приховував усі свої зв'язки з Росією загалом та з ГРУ (військовою розвідкою) зокрема.

Шпигун із Росії хотів стати стажером у Міжнародному кримінальному суді в Гаазі (Нідерланди) – саме те, що розслідує військові злочини, скоєні в Україні російськими окупантами. Про це заявили співробітники нідерландської Служби загальної розвідки та безпеки (AIVD).

За їхніми словами, офіцер російської розвідки представився громадянином Бразилії Віктором Мюллером Феррейрою (дата народження – 4 квітня 1989 року), хоча його справжнє ім'я Сергій Черкасов (дата народження – 11 вересня 1985 року).

"Міжнародний кримінальний суд розслідує можливі військові злочини, скоєні Росією в Україні. МКС також розслідує військові злочини, що мали місце під час війни Росії в Грузії у 2008 році. З цих причин таємний доступ до інформації Міжнародного кримінального суду був би дуже цінним для російських спецслужб. Нелегал повинен був розпочати стажування в МКС, що означало б, що він матиме доступ до будівлі та систем МКС", - йдеться у повідомленні AIVD

Як стверджує портал "Українська правда" з посиланням на джерело в AIVD, таке працевлаштування було дуже важливим для Росії з огляду на розслідування військових злочинів в Україні.

Процес отримання місця стажера Черкасовим у суді зайняв місяці. Планувалося, що воно співпаде з російським вторгненням в Україну, але росіянам не вдалося зробити це раніше, що, ймовірно, стало б набагато кориснішим для них.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини