"Підтримати"
Новини
Всі новини

Макрон: Франція готова надати Україні додаткові САУ "Цезар"

Президент Франції Еммануель Макрон заявляє, що Франція готова надати Україні додаткові самохідні артилерійські установки (САУ) “Цезар”.

Про це Макрон заявив на спільній пресконференції з канцлером Німеччини, прем'єр-міністром Італії, президентом Румунії та президентом України у Києві.

Зазначивши, що Франція буде посилювати військову підтримку України, зокрема, системами САУ “Цезар”, Макрон сказав: “Ми готові в найближчі тижні прийняти рішення щодо додаткових систем “Цезар”.

Макрон відзначив, що сьогодні з Президентом України Володимиром Зеленським вони обговорили нагальні потреби України - гуманітарні, економічні, військові, і наголосив, що Франція вже надає велику підтримку і готова надалі відповідати на ці запити.

Як уточнює французький телеканал BFMTV, йдеться про доставку шести додаткових систем “Цезар”.

«Крім уже доставлених 12 «Цезарів», я прийняв рішення поставити шість додаткових «Цезарів», — цитує телеканал слова Макрона, які він сказав після зустрічі з Президентом Зеленським, канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прем’єр-міністром Італії Маріо Драгі та президентом Румунії Клаусом Йоганнісом у Києві.

Макрон зізнався, навіщо спілкується телефоном із Путіним

На даний момент ці переговори не приносять якогось конкретного результату, але можливо момент для успіху цих переговорів може наступити в майбутньому.

Лідер французів Еммануель Макрон упевнений, що необхідно мати працюючий канал зв'язку з Росією "про всяк випадок".

Також під час сьогоднішньої прес-конференції у Києві він зазначив, що отримував схвалення від українського президента Володимира Зеленського на всі контакти із лідером РФ Володимиром Путіним.

"Нам потрібно з деяких питань мати канал зв'язку з Росією, хоч би з питань продовольчої безпеки", - сказав Макрон.

За словами французького президента, на даний момент ці переговори не приносять якогось конкретного результату, але, можливо, момент для успіху цих переговорів може наступити в майбутньому.

"Зрештою, ця дискусія має відбутися", - зазначив Макрон.

За його словами, Зеленський давав згоду на переговори лідера Франції та Росії щоразу ще з 2019 року.

"Україна має виграти війну, зберігши територіальну цілісність і сувернітет, але потім все одно треба буде говорити з росіянами", - додав Макрон.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини