"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рік зеленого Бика йде. Питання: чи вистачить його гною для опалення цієї зими?

Рік зеленого Бика йде. Питання: чи вистачить його гною для опалення цієї зими?

Ні, ми не будемо ганити все підряд. Ми критикуватимемо справедливо. Вибірково. Виважено. Тому що не все, на щастя, жахливо, і не все ще пропало. Хоча загалом підсумки, звичайно, зелені та з неприємним таким душком.

Газовий зашморг

Енергетика, дико вибачаюсь, у тунелі п'ятої точки. Газ настільки дорогий (36282 грн за тисячу кубів, а прогнозують 73000), що "лягає" найнеобхідніше: хлібопекарська промисловість, молочка та кондитерка. Ціни піднімати практично нікуди, населення жебракує, а продукція дорожчає, і прибуток стрімко йде в мінус. І якщо шахтарям під свята виділили 300 мільйонів на зарплату, то хлібопекарям, молочникам та кондитерам допомоги чекати нізвідки. Після свят без цукерок, звичайно, якось обійдемося, але будуть проблеми і з хлібом, і з молоком. А може, ще з багатьма продуктами. І це ми ще не почали мерзнути без опалення та електрики. Електростанції через відсутність вугілля переведені на дорогий газ, і тому він стрімко зникає з наших сховищ. Навіть якщо переживемо зиму, глобального колапсу влітку – не уникнути. Тому що через небувалу дорожнечу газу та дефіцит вугілля катастрофічно дорожчає електрика, а з нею і взагалі все. І все одночасно валиться.
Загалом, голодний, вже замерзаючий Тигр похмуро слідкує за тим, як йде в історію, спантеличений і не менш похмурий Бик. Зелений. Тигр теж зеленіє. Від злості та обурення.
Уряд, звичайно, годує народ казками про підвищення зарплат (середня планується 15778 грн) та пенсій (4533 грн), навіть графіки підвищення показують, але тут як не згадати мудрого Жванецького, який мріяв приїхати на танку, поставити всіх цих керманичів до стінки з цими самими графіками, навести на них ствол і мило запитати: ну, і що вирішуватимемо, пацани?
А пацани явно відповіді не мають. І вже навіть не дуже й приндяться.
Заради справедливості треба сказати, що в газовому путінському зашморгу опинилася не лише Україна, а й розумна, толерантна та консервативно-поміркована Європа. Там теж припиняють роботу багато підприємств через непосильну газову ношу. Тобто нам не дуже прикро і зовсім не нудно загинатися від газової кризи в такій солідній компанії, де всі об'єднані одним чітким прагненням: не злити доброго Путіна!
А що там у нас із економікою на тлі коронавірусу, газових воєн та скорочення інвестицій?
Головними економічними подіями в Україні у 2021 році стали зростання інфляції, перехід у період економічного зростання та відновлення фінансової співпраці із західними партнерами. Такі думки висловили координатор Експертної платформи НБУ Андрій Блінов та економічний експерт Андрій Новак. Згідно зі звітом НБУ, зростання економіки цього року складе 3,1%. Всього лише. А мріяли ж (та обіцяли ж!) про 7 чи навіть - про 10 відсотків...

Стрибки рейтингів

Політична ситуація всередині України не краща за енергетичну. Та сама п'ята точка і той самий тунель.
Зеленський, як кажуть у його оточенні, одержимий рейтингами і всіляко намагається їх підняти. Підняти - всупереч закликам більше дбати про економіку країни та її безпеку.
Практично всі ЗМІ у своїх коментарях пов'язують політично мотивоване переслідування Порошенка із бажанням Зеленського вплинути на свої рейтинги. Бо катастрофічно скорочується кількість прибічників. А ще швидше зростає кількість розчарованих та обурених.
Якби голосування за президентське крісло було зараз, Зеленський у першому турі так само набрав би 24-25 відсотків і переміг би всіх інших кандидатів. Але – ось несподіванка! - Порошенко, який би посів друге місце і вийшов би у другий тур із Зеленським, згідно з останніми соціологічними опитуваннями, у другому турі вже перемагає чинного президента України!
Саме тому і треба посадити Порошенка саме зараз. Щоб не вийшов часом у другий тур!
За цією ситуацією уважно спостерігає світова спільнота і робить Зеленському попередження: займіться, Володимире Олександровичу, виборами до САП, російською загрозою, газовою безпекою, поверненням додому з ОРДЛО українських заручників. Багато чим корисним можна ще заянятися!
Але 29 грудня правоохоронці зробили несанкціоновані обшуки у соратників та помічників Порошенка.
І на цьому тлі, незважаючи на всі проблеми зі сприйняттям частиною населення п'ятого президента, його рейтинги зростають, а рейтинги Зеленського щонайменше не змінюються. І це – загроза для країни, тому що її чинний президент сердиться і, очевидно, не може результативно займатися чимось ще.

Російська загроза

Незважаючи на всі спроби світової спільноти закликати Путіна до спокою та розумних дій, він йде напролом. Ва-банк. Є у нього якісь, не цілком зрозумілі нам аргументи.
Ні, бомба це зрозуміло. Гіперзвукові ракети теж вражають. Практично повна окупація Чорного та Азовського моря - як варіант...
Але явно є ще щось. Щось таке, туз у колоді (або у рукаві), яким Путін сподівається переграти Байдена. Саме Байдена. Безпосередньо. Україна та навіть країни ЄС для нього – не суб'єкти. Байден і колективне НАТО сприймаються як рівноправні супротивники, з ними Путін і хоче домовлятися.
Можливо, тузом є якісь договори з Китаєм, який теж точить зуби на США та НАТО.
Можливо – розрахунок на психологічну слабкість противника, який цілком піддається на залякування та шантаж. Тим самим газом, наприклад.
Найбільше небезпека загрожує Україні.
І тут знову ми вступаємо у зелені нетрі.
Як і на початку каденції Зеленського, нам нічого не зрозуміло.
Риторика ніби й проукраїнська. Але при цьому скандали з "кротами", недокомплектація та недозабезпечення армії (замовлення на озброєння не виконуються, навіть виділені кошти не освоюються в повному обсязі, низькі зарплати, побутові умови воїнів огидні...), відсутність правильних пріоритетів у внутрішній та зовнішній політиці. І якесь дивне непорозуміння з боку Зеленського.
Він не розуміє дипломатичних сигналів. Не розуміє сигнали від опозиції. Не чує підприємців. Ігнорує закони.
Він хоче почути та побачити Путіна. Навіть незважаючи на те, що Путін його ігнорує і прямо принижує ультиматумами та заявами про те, що йому нема про що розмовляти з президентом країни, якої немає, яку Ленін створив і яка має землі, що належать Росії.
Незважаючи на всі спроби втихомирити Росію, небезпека прямого вторгнення в Україну не знижується, а зростає, про що Зеленському говорять усі і вже не дипломатичною мовою, а безпосередньо.
Називають і дату вторгнення: приблизно – у лютому 2022-го.
Британія поспішила заявити, що відкличе своїх консультантів.
США повідомили, що у військових діях не братимуть участі, а введуть санкції, а своїм громадянам порадили в Україну зараз не їздити.
А Зеленський та його зелений парламент – пішли на канікули та розповідають пресі, де і як зустрічатимуть Новий рік. Ну, і полюють на Порошенка, звісно...
Є, щоправда, і втішні моменти.
НАТО залишило ударну групу військових кораблів у Середземному морі.
Фінляндія, Норвегія та Швеція привели свої війська у повну бойову готовність.
Німеччина вже майже (!!!) наважилася дати Україні летальну зброю.
США виділяє чималі гроші на українську армію.
Франція дала гелікоптери прикордонникам.
Британія – надіслала польовий шпиталь.
Польща разом із рештою європейських "не надто важливих" країн вимагає участі в переговорах для себе і для України.
Грузія, Молдова та Україна разом вимагають вивести російські війська зі своїх територій.
Але все це вторгнення Путіна в Україну, якщо він наважиться на це, не зупинить.
Путін домігся розмови з Байденом 30 грудня. Вони ставитимуть один одному ультиматуми. А ми - чекатимемо на підсумки торгів...
30 грудня Зеленський скликає РНБО. І якщо замість розмови про безпеку вони там раптом почнуть приймати санкції щодо Порошенка, наприклад, або телеканалу "Прямий" - наші справи погані.

Соціологія

За минулий рік понад 60% українців побачили позитивні зміни з дорогами та технологіями, але не з боротьбою з корупцією, стабільністю курсу гривні та вирішенням питання війни на Донбасі. Про це свідчать результат опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 16-18 грудня 2021 року.
Поліпшення побачили 20% (28% – відсутність змін, 40% – погіршення), у безпеці на дорогах – 19% (34% – відсутність змін, 41% – погіршення), якості медичного обслуговування – 17% (31% – відсутність змін, 45% – погіршення), якості освіти – 12% (28% – відсутність змін, 40% – погіршення). "Близько половини опитаних не побачили змін за рік у боротьбі з корупцією (37% відзначили про погіршення) та вирішення питання війни на Донбасі (34% відзначили про погіршення)", - наголошується в результатах опитування. Також більшість вказали на відсутність змін у таких сферах як стабільність курсу гривні та свобода слова та демократія.

Позитивчики від Дмитра Кулеби

"Це був гарний рік для дипломатії України. З одного боку — рік погроз та викликів, власне як завжди. З іншого — рік великих ініціатив та досягнень. МЗС системно та послідовно працювало над активним твердженням України як активного учасника міжнародної політики, системно зміцнювало безпеку нашої держави у складних умовах відкривало нові економічні можливості для українського бізнесу у світі. За цей рік нам вдалося досягти багатьох результатів. Ми виділили найважливіші з них", - сказав міністр.
За версією міністра, топ-10 перемог української дипломатії 2021 виглядають наступним чином.
1) Перша за 30 років стратегія зовнішньополітичної діяльності, Азіатська та Африканська стратегії, Стратегія публічної дипломатії та комунікаційна Стратегія МЗС.
2) створення "Кримської плаформ.
3) Візит Президента України до США та побудова довірчих відносин з адміністрацією Джо Байдена.
4) Відкриття нових економічних можливостей для українських компаній; експансія українського експорту.
5) Посилення українського війська зусиллями дипломатів.
6) Запуск "Асоційованого тріо" (Україна, Молдова, Грузія) та його визнання з боку ЄС.
7) Дипломатія заради миру - деескалація загроз безпеці навесні та мобілізація партнерів на розробку пакету стримування Росії зараз.
8) Евакуація з Афганістану та Сектору Газа приблизно 1000 осіб.
9) Збереження можливостей для подорожей українців до Європи.
10) "Гордість за Україну"!

Досягнення агросектору України

Як повідомляє Державна митна служба, загальний оборот становить близько 31,3 мільярда доларів, що становить 24,7% всього зовнішньоторговельного обороту товарами України. При цьому аграрний експорт досяг показника 24,4 мільярда доларів, що на 22% більше ніж за 11 місяців 2020 року.
Україна експортувала: зернові, олії, насіння олійних культур та макуху, тверді відходи від вилучення рослинних жирів та олії. Найбільшим покупцем української агропродукції залишається Китай – питома вага цієї країни становила 15,4% у загальній структурі експорту цих категорій товарів. Далі йдуть: Індія – 6,5%; Нідерланди – 6,4%; Єгипет – 5,9% та Туреччина – 4,8%.
Україна імпортувала: плоди, горіхи та цедру, рибу, ракоподібні та молюски, тютюн та вироби з нього, какао-боби, продукти з них, шоколад, олію. У структурі імпорту цієї категорії товарів найбільшу питому вагу зайняли: Польща – 10,5%; Німеччина та Італія – по 6,9%; Туреччина – 6,1% та Індонезія – 4,3%.
В Україні у 2021 році зібрали рекордний урожай зернових, зернобобових та олійних культур за 30-річну історію незалежності країни. Зернових та зернобобових у 2021 році зібрано понад 84 млн тонн, олійних культур – 22,6 млн тонн.

Приємні дрібнички

* В Україні презентували платформу про здорове харчування у школах "Знаїмо". Вона є частиною реформи системи шкільного харчування. За словами першої леді Олени Зеленської, мета "Знаїмо" - змінити шкільне меню на корисне та здорове та змінити харчові звички українців.

* У 2021 році вдалося побудувати та модернізувати понад 7 тисяч кілометрів доріг та майже 14 тисяч за два роки програми "Велике будівництво, - повідомив президент.

* Десятирічна українка стала чемпіонкою світу у конкурсі балету.

* "Нібулон" у Миколаєві будує п'ять кораблів для прикордонників.

* Школа оновлюється: вчителі отримали понад 27 тисяч ноутбуків.

* Найкращим іноземним студентом британської Королівської академії Сухопутних військ у Сандгерсті став українець.

* У приватних медзакладах можна отримати безкоштовну медичну допомогу.

* Армія України модернізується та розвивається.

* Лідери "Люблінського трикутника" підписали спільну заяву про підтримку членства України в ЄС та НАТО.

* Російський суд визнав присутність військ РФ на Донбасі.

* Тепер в Україні є добровільна команда пожежниць-монахинь.

* Україна "ще не вмерла" і вмирати не збирається! Ми з труднощами впораємось усі разом! З наступаючим Новим роком та всім щастя!

Ірина Шевченко, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини