"Підтримати"
Новини
Всі новини

Президента Зеленського стабільно підтримує приблизно 25% громадян України. А чому?

Президента Зеленського стабільно підтримує приблизно 25% громадян України. А чому?

Хто сказав, що рейтинги "слуг народу" та їх очільника Володимира Зеленського падають? Ніякого падіння нема! Про "обвал" рейтингу розповідають виключно опозиційні політики та опозиційні ЗМІ. Тобто, це ж, цілком можливо, просто брехня?

А що ж ми маємо насправді?
У першому турі президентських виборів у 2019 році Зеленський переміг з результатом 30,24% при тому, що явка виборців була 62,8%. 
Всього в Україні на той час було - 29 935 965 виборців. 62,8% від загального числа це - 18 799 786,02 виборців, які прийшли голосувати. А 30,24% від тих, що прийшли, це всього лише - 5 685 055,3 виборців, що складає від загального числа (ви добре сидите, не впадете від подиву?) - 19 відсотків. Дев'ятнадцять, шановні!
Тобто, маючи всього лише 19% виборців, що його підтримали, він у підсумку вибори виграв.  
Про те, скільки виборців насправді голосували за Зеленського у другому турі, ми вже писали, приблизно, 45 відсотків від загального числа виборців, а 73% - це від тих, хто прийшов (їх у другому турі було меньше 62%).
Отже.
Маючи всього 19 відсотків прихільників Зеленський отримав крісло президента у 2019 році, а через 2,5 роки, на "екваторі", восени 2021 року, він має 23-25 відсотків фанатів серед тих, хто визначився та прийшов би голосувати. 
Так про яке ж таке "стрімке" падіння говорять соціологи та опозиціонери? Зеленський й зараз випереджає всіх інших можливих кандидатів, він без сумнівів знову  виграє перший тур, а у другому знову зійдеться із Порошенком, який трішечки набрав політичної ваги, але ж ще не настільки, щоб виграти у Зе.   

Довідка на середину листопада
Агентство "Рейтинг"
Якби найближчим часом відбулися вибори президента, то 23,1% проголосували б за В. Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 13,3% підтримали б П.Порошенка.
Агентство "Разумков"
Якби найближчим часом відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би В. Зеленський (17% усіх опитаних або 25% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). Мають намір проголосувати за П. Порошенка відповідно 11% і 17,5% опитаних.

Питаннячко: чому рейтинг Зеленського, попри всі проблеми, попри всю критику, попри всі провали, стабільний?
Стан України на міжнародній арені покращився? Ні.
Війна закінчена? Ні.
Ми ближче до закінчення війни? Ні. 
Економика України відновлюється? Ні.
В нас є поток інвестицій у країну? Ні.
Нашому бізнесу стало простіше працювати? Ні.
У нас продовжуються реформи? Ні.
У нас зменшилася корупція? Ні.
Комунальні тарифи тепер всіх влаштовують? Ні!
Всі потерпаючі отримують субсідії? Ні!!
Ми стали краще жити? Ні!!!

Тоді чому майже чверть громадян України готова підтримати саме цього президента у його прагненні вдруге зайняти це крісло?
Пресконференція, що відбулася 26 листопада, дає відповіді на ці запитання. Принаймні - відповідь дають коментарі у соцмережах, де усі бажаючі (включно із натовпом проплачених ботів) мають змогу висловити свою думку і відкрито, і ховаючись за різними ніками. Там є ті, хто пише щиро, й ті, хто за гроші формує думку у суспільстві. 
Як же виглядають коменти фанатів Зеленського?
"Наш президент".
"Найкращий".
"Свій хлопець, красава".
"Чесний, щирий та відкритий".
"Він усіх порвав!"
"Він їм ще покаже!"
"Будує дороги".
"Він же не крадій!"
"І правильно, що без судів! Якщо чекати рішень нашого суду, ми николи нічого не зробимо!"
Висновок простий.
Чверті громадян України дуже імпонує "простий хлопець", що такий же, як вони: не дуже професійний, не дуже освічений, не дуже розумний, але натомість готовий "мочити" багатіїв та "гнилу інтелігенцію", "ліберастів" та "толерастів" (тобто - "ворогів народу", "винних" у нашому поганому житті) не за рішеннями суду, а виключно на основі особистого розуміння, хто винен, а хто ні, незважаючи на якісь там "права людини". "Мочити" цинічно, самовпевнено, зухвало, швидко, жорстко, незважаючи на "скиглення" опонентів та погрози про відповідальність. 
Тобто - героїчно! Як "сильний лідер"!
Бо "простим" людям подобаються прості та швидкі рішення. Подобається дивитися, як принижують тих, хто їм не подобається. Подобається до того моменту, поки такі неправові та безкарні рішення  не стосуються їх особисто.
А ще пересічним громадянам такі сумнівні рішення подобаються тому що вони ні у що не ставлять судову систему. Хоча самі, у разі проблем, таки біжать до суду. 
Пересічні фанати Зеленського не вірять "розумникам", бо впевнені, що ці розумники їх усі обманюють. Вони вірять у те, що будь-хто може керувати державою, для цього багато розуму не потрібно, головне, щоб був "простий" та щирий. 
Найдивніше тут відношення до корумпованості та крадівництва. 
Насправді корумпованість прихільників Зеленського не лякає та не є для них чимось неприйнятним. Доказ тому - сотні тисяч підроблених ковід-сертифікатів. Бо для "простих" людей цілком нормально продати бажаючим те, на чому можна заробити та купити собі те, що заборонено. Є, звісно, ті, кому, з точки зору пересічних, робити такого не можна. Порошенко, наприклад. Бо це - інше. І підробні ковід-сертифікати - це теж інше. І Зеленський для таких - це теж інше. Бо одного поля ягідки завжди одне одного розуміють та підтримують...
Ось і весь секрет.
25 відсотків стабільно "за" свого "простого хлопця", а 75 відсотків не в змозі дати їм відсіч.
Ну, що ж... Не в змозі - так не в змозі... Кожен має того президента, на якого заслуговує...

Кость Кузьменко, Київ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини