"Підтримати"
Новини
Всі новини

Зе в теплій ванні, тому в Україні критична ситуація

В Україні критична ситуація із коронавірусом. В Україні є критична ситуація в енергетиці. Писець підкрався непомітно, хоч видно його було здалеку.

І та й інша ситуація могли бути спрогнозованими. І навіть прогнозувалися. І вимагали реакції. Але реакції не було. Чому? Бо не надійшов сигнал. Ви можете нескінченно смажити руку на повільному вогні, але якщо мозок вимкнений, він не дасть сигнал нервовій системі прибрати руку.
Так і в нашій теплій ванні, оточеній лояльними людьми. Від якої давно відігнали професіоналів. Перша особа, від якої все залежить, перебуває до певного часу в щасливому невіданні. І час минає. Погані новини ніхто не приносить. Все ж таки знають, що буває з гінцями, які приносять погані звістки. Хто псує настрій…
У Києві із понеділка червона зона. І треба мати сертифікат про вакцинацію, щоб жити повноцінним життям. Та й у всій країні теж. Це добрий стимул вакцинуватися. Якщо знати про це заздалегідь. Якщо знати за два місяці до того, що з 1 листопада буде такий режим. Чи можна вакцинуватись двома дозами вакцини за вихідні? Питання риторичне.
Так, люди самі винні. Люди такі. Але влада давно в курсі, які у нас люди. Зашкалюючий рівень антивакцинаторів соціологія показувала ще з весни. І те, що політики прямо уникали місяцями публічно наполягати на вакцинації, свідчить про те, що вони в курсі. Коментарі в інстаграмі їм на допомогу. А те, як поводиться вірус дельта, було видно ще влітку.
Що вимагалося від влади у такій ситуації? Єдина централізована кампанія. Примус до вакцинації. Так, непопулярно. Але краще, ніж бачити сьогоднішні черги у крематорії.
Ще два місяці тому треба було оголосити, про що оголосили сьогодні. І дати населенню місяць. Щоб вакцинація пройшла активніше. І зробити з усієї країни один великий Моршин. Якщо там змогли, то, значить, змогли б і по всій країні. Поступово закручуючи гайки. Але команди не було. У результаті півень клюнув, але вже пізно. У нас і колапсує медична система і водночас люди втечуть купувати сертифікати про вакцинацію, щоб було що пред'являти з понеділка. І продовжать потрапляти до лікарень. І вакцинація зараз іде авральними темпами. Але вже допомагає уникнути подібної ситуації навесні, але ніяк не допомагає сьогоднішньому моменту.
Чи бачили окремі начальники таку ситуацію? Звісно. Експерти, справжні експерти, кричали про це та показували пальцем на те, як роблять у Європі. Але хіба можна підливати холодну воду до теплої ванни? І краще залишити повідомлення інформації комусь іншому. У результаті поганих немає. І в дурні вся країна. А Україна є одночасно і найменш вакцинованою в Європі (сором та сором) і показує божевільні темпи смертності.
І річ тут навіть не в окремих персоналіях. Справа у системі.
Одночасно нам усім загрожують віялові відключення електроенергії цієї зими. І так, звісно, ​​є спільний світовий енергетичний шок. Але ж на нього треба було реагувати.
У результаті ми входимо в холоди з газом упритул, рекордно низькими запасами вугілля, зупинкою постачання енергетичного вугілля з Росії. І навіть імпорт електроенергії із Росії навряд чи допоможе, бо Росія не хоче допомагати. Чи не дає електроенергії і все. Не говорячи вже про те, що в пікові холоди Росія може ще й транзит газу зупинити.
Те, що Росія може вдарити у критичний момент, ні для кого не є сюрпризом. Сюрприз, що цей удар є для когось сюрпризом. І Росія б'є. Просто тому, що ми підставилися.
Що за підсумком? За підсумками важко зрозуміти, як у такій ситуації ми уникнемо віялових відключень цієї зими. Чи можна було цього уникнути? Так. Але спочатку поламали "Нафтогаз", загралися у популізм на ринку газу, а потім ще й на ринку вугілля. Ціни на вугілля у всьому світі зростали, а Україна тримає низькі тарифи на електрику. Як результат – компанії не накопичують вугілля. І тепер залишається лише молитися богу погоди, щоб глобальне потепління явило себе Україні цієї зими у всій красі.
Чи можна було почати робити щось раніше? Так. Але треба було ухвалити таке рішення. Але ніхто не хоче нести погані звістки. Особливо, якщо потенційний посланець обіцяв, що все буде чикі-піки, мамою присягаюся. І треба ж популярні рішення ухвалювати, тарифи на електрику знижувати. Ну ось і взимку сидітимемо з найнижчими тарифами на світ у Європі, але без світла. Романтика.
Може, не прокотило. Ні з коронавірусом. Ні з енергетикою.
Час втрачено. І вже пізно. Немає рішення, яке зробило б добре. Можна говорити лише про мінімізацію втрат.
Який висновок? Що ми маємо зрозуміти, щоб цього більше не повторилося?
Система, збудована за принципом лояльності, не працює. Жоден бізнес так не виживе. Не можуть адекватно працювати і за деспотії. Просто система з будь-яким керівником не дієздатна у «теплій ванні». Тому що його оточують просто лояльні, які лестять, що є сил, і оточують і себе коханих такими ж підлабузниками, які розповідають день і ніч про великі звершення і навіть фінансовий звіт компанії можуть перетворити на дешеву оду.
Потрібно будувати інститути. І спиратись на професіоналів, а не на лояльних людей.
І так, це дуже дорогий урок. У тисячі життів та мільйони доль. І чорт його знає, скільки мільярдів гривень.

Сергій Фурса, Facebook, спеціаліст відділу продажу боргових цінних паперів Dragon Capital

Коментарі найчастіше цікавіші за публікацію:

(Мовою оригіналу)

Евгений Мажуга
Есть новая партия Сильная Нация. Так вот один из её представителей сейчас винит действующую власть за меры против короновариуса (ущемление прав людей и плохая медицина). Хотя два года назад говорил "Нужен молодой Вовочка, а не этот барыга". Я ему указал на это. Он ответил: "Какая разница: этот на дороги потратил деньги, а не на больницы, а тот бы вложился в Рошен". Вот такой вот шлак в головах... Они создают партии, они влияют на людей...

Irina Orlova
Была на Байковом сегодня. Очередь к похоронному окну, где выдают жетончик на кремацию. Зимой папу хоронила, больше часа в такой очереди провела, а сегодня она в два раза длиннее...

Евгений Завьялов
Все же я не верю в, ну уж такой идиотизм. Слишком он совершенен, до неестественного для идиотизма совершенства.
А вот на хорошо продуманный и спланированный саботаж это похоже значительно больше.

Алла Рарадна
Я простая домохозяйка, но понимаю всё лучше Зеленского, так что: он совсем "дурачок" или всё-таки это спланированная операция?!

Elena Finberg
Запаморочення країни почалося в 2019. Досі до тями ще не прийшли. Про це говорять зелені рейтинги. Молимося, як в чотирнадцятому молилися на Майдані. Боже, Украіну збережи..

Валентина Скачко
Тепла ванна тут ні при чому. Сонцесяйний - він таки совок і неук. Але своє офшорне діло туго знає. Дурний та хитрий - є таке українське прислів'я. Він прекрасно знав, що йшов на авантюру з президентськими виборами у якості прокладки бєніколомойського, - з метою красти. І забезпечити казкове збагачення своїм патронам-олігархам. Його мало хвилює висока смертність: коли ковідний фонд розкрадав - не знав, до чого це призведе? Так само його мало хвилюють віялові відключення і замерзаюча Україна. Єдине, що для нього зараз актуально - не проґавити момент і встигнути заскочити до гелікоптера і гайнути до теплих країв, тобто, вчасно сдєлать ногі. Так само його мало хвилюють недолугі Нью-Васюківці, які залишаться стояти з роззявленими ротами від блискучої шулерської операції. Цей сценарій був написаний Дорослими Дядями з самого початку, - за декілька років до виборів. Невже не ясно?
Елена Золотухина. Та ясно, Але чому рейтинг в нього досі найвищий? І, здається, не до гелікоптера він поспішає, а до 
Валентина Скачко. По-перше, соціологічні служби проплачені, - з ними Зєля має гешефт. По-друге, - а що, піпл має альтернативну думку? Всі медіа прихватизовані олігархами, - співають йому осанну. Рейтинг тримається, бо критика відсутня. Та й лідери громадської думки або угодовські, або щиро не розуміють, що маємо не "отдєльниє нєдостаткі" у діях влади, а чітко сплановану і організовану грандіозну акцію з остаточного нищення України. Тому так нахабно сподівається на другий строк. Але при цьому стоїть на стрьомі - чи не підійдуть, як у 14-му, щоб винести. Як підійдуть - прямо з даху ОПи на гелікоптері відлетить у вирій.

Anatoliy Savchak
Гарно сказано! І дійсно, гіпотеза за жополизів виглядає правдоподібною. Втім що мене дивує і навіть шокує, так це соціологічна динаміка виборців. Здавалося б, що при падінні економіки, жахливій епідемії, нестабільності і скептисі завтрашнього дня народ би мав розумніші й раціональніше обирати своїх лідерів. Однак все абсолютно навпаки.
Обирають не ефективних управлінців, рішучих, сміливих і прагматичних лідерів. А хитрунів, обманщиків і відвертих негідників.

Danylo Lemnik
Гипотеза о жополизах справедлива лишь отчасти. Вторая сторона медали показывает, что эти персонажи оказались возле ванны не случайным образом, а по назначению самого Зеленского. От перестановки кроватей ситуация не изменится, гнать в шею (возможно, в направлении суда) необходимо главное "зеленое" недоразумение.

Алексей Ступак
Ой нэ-нэ…. Прямо трагизм в посте чувствуется. Вспоминаю, был такой банкир в Украине, Жак Мунье, который рассказывал как тут все плохо, но если будете держаться меня, то все будет хорошо. Нельзя энергетику рассматривать отдельно, она часть экономики: есть деньги, будет и энергия, уголь не только в РФ добывают. А теперь чуть более широко: зерновые 83 млн. тонн, масло на уровнях, металл на уровне, газ планомерно снижается, как и ожидалось, ноябрь будет тёплым. Одна из основных статей импорта - автомобили, будет чуть ниже обычного из-за дефицита полупроводников. Поэтому в краткосрочной перспективе причин для панических настроений в экономике нет. Драйвером роста экономики будут продолжать оставаться дорожное строительство, жилищное, стройка складской логистики, с/х. Украинские собственники компаний продолжают инвестиции в переработку, продолжают строить и наращивать производство и продажи на существующих мощностях. Так или иначе, страна развивается, закон про землю, хоть и в таком виде - первый шаг, есть масса других примеров. Можно ли лучше? Очевидно да, очевидно, что с Ростом ВВП 3.5% мы почти стоим на месте, когда в прибалтийских странах 7%. Очевидно, что экономика остаётся открытой и в среднесрочной/долгосрочной переспективе это обеспечивает повышенные риски, зарактерные для схожих с Украиной стран. Кто виноват? Первый - нет, у нас парламентско-президентская республика, не наоборот, да и политики всегда будут преследовать свои цели, бороться за избирателя, а проводить не популярные реформы - нет. Поэтому есть такая пословица - нечего на зеркало принять, если лицо кривое. Политики будут преследовать политические цели, бизнес - бизнесовые (ассоциации, лоббисты), гражданские же штуки - только через гражданские и территориальные объединения. По другому не будет. Важно: вопреки бытующему мнению, что построение гражданского общества - это покупка методички на западе, так это не работает. Мы сами должны пройти свой путь и за нас этого никто не сделает.

Копейка Роман
Як можна вибрати президентом коміка, наділити його майже необмеженими повноваженнями, потім спостерігати, як руйнуються державні інституції, при цьому чекати своєчасних, компетентних і правильних рішень? Це схоже на когнітивні розлади.

Илья Петиченко
Я не антивакцинатор, но принуждение к вакцинации неправомерно. Как, например, запрет на добровльную эвтаназию. право людини на свободу свого тіла є більш фундаментальним принципом ніж суспільна безпека. Це якщо ми сповідуємо європейські цінності, а не, наприклад, авторитарні китайські, де суспільне має перевагу над особистим.
Вікторія Соломаха. Якщо його право не шкодить іншим!

Anastasia Posmashna
Движ антиваксів є проплаченим, адже пару сотень гривень 200 кінченим дебілам - і от вам ходяча реклама, щоб люди купували сертифікати. В Запоріжжі , прийнанмі, так. Ще влітку ходили зомбаки і шось буркотіли про чіпи і іншу дичину. Доречі, так і не відповіли, куди дівати старий савєцькій чіп, вживлений в дитинстві. Всьо схвачєно, бабулєц тече рікою в кармани організаторів антиваксівського руху. "Шукай кому це вигідно" - кажуть антивакси, натякаючи на Агату Крісті, але вони ії не читали, нажаль.



Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме