"Підтримати"
Новини
Всі новини

Якщо завтра переворот: відлуння президентської пресконференції

Якщо завтра переворот: відлуння президентської пресконференції

Чергову пресконференцію Зеленського обговорюватимуть ще довго. Тому що вона набагато скандальніша, ніж попередня. І небезпечна. Цього разу, відзначаючи "екватор" своєї каденції, Зеленський шокував усіх наших міжнародних друзів і партнерів звинуваченням Ахметова у підготовці держперевороту на тлі стотисячної армії РФ, що стоїть на кордоні.

В останні дні тривожної осені 2021 року практично всі ЗМІ займаються обговоренням підсумків пресконференції, яку Президент України Зеленський дав журналістам країни.
Обговорюється дивний формат - обрані журналісти були поділені на групи, кожній з яких президент приділив по годині. Раніше ніхто не спілкувався зі ЗМІ таким чином: як правило, усі охочі акредитувалися та були присутні у залі (яка вибиралася залежно від кількості охочих), не всі могли поставити запитання, але шанс був у всіх. У "новому" форматі 30 обраних (розділених на п'ять груп) теж не встигли запитати про все, що хотіли, бо Зеленський не вміє відповідати коротко та по суті. 
Обговорюється стиль спілкування з журналістами: президент був надмірно збуджений, роздратований, наполегливий та агресивний. Його мова, як завжди, була нескладною, а подекуди навіть нелогічною. Його відповіді на запитання не прояснювали ситуацію в країні, а породжували нові проблеми. Він не стільки відповідав на запитання, скільки звинувачував журналістів у тому, що вони не про те говорять, діють за вказівкою олігархів, заважають йому працювати, розслідуючи кожен його чих. Замість формату "питання-відповідь" - ми бачили суперечки та скандали.
Обговорюють можливість загострення конфлікту з боку Росії: розвідки провідних країн світу попереджають про високий рівень небезпеки, на що Зеленський відповів – не варто перебільшувати!
Обговорюють конфлікт із головним редактором "Цензор.Нет" Юрієм Бутусовим. Зеленський звинуватив його у неправомірності публікацій про події, які становлять державну таємницю та в інших правопорушеннях. Бутусов пообіцяв подати на президента позов до суду, а після скандалу на пресконференції опублікував у себе у Фейсбуці якесь давнє відео зі стріляниною з гаубиці (для чого - не зовсім зрозуміло). ДБР почало кримінальне провадження за фактом публікації Бутусовим відео з пострілами з гаубиці.Бутусов заявив, що це - помста та наступ на свободу слова. Ярош порадив президенту не будити лихо, бо переслідування журналістів-державників загрожує Майданами. Не переворотом, уточнив радник головнокомандувача, а Майданом. Арестович повідомив, що з Бутусова збираються зробити сакральну жертву: убити (дуже скоро, днями!), щоб розпочати безладдя в країні, що може відкрити можливість для Росії розпочати вторгнення.
У Верховній Раді Ірина Геращенко запитала, де арешти та посадки, якщо все вже відомо про майбутній переворот 1-2 грудня, про що повідомив Зеленський під час прес-конференції. Це ж питання стурбувало наших партнерів у ЄС, США та НАТО. Всі здивовані. Ахметов назвав усе, сказане з цього приводу президентом, інсинуаціями та пригрозив судом за наклеп. У політичних кулуарах ходить історія про те, що Зеленський сказав Ахметову – я ж президент!, на що Ахметов відповів – а я ж Ахметов! Зеленський повідомив, що його не хвилює, що олігарх контролює 20% ВВП країни, хоч 30, сказав він, головне – не маніпулювати депутатами! Аналітики у відповідь на це нагадали, що Зеленський і багатий, і впливає на ЗМІ, і дуже інтенсивно маніпулює депутатами своєї політсили. І запитали: чи він не бачить, що сам цілком підпадає під визначення олігарха у відповідності до прийнятого за його ініціативою закону?
Ірина Геращенко зажадала від президента також: вибачитись перед ромами за ксенофобську фразу про те, що циган із ведмедями він не запрошував; створити парламентські комісії і розібратися все ж таки з кротами в Офісі Президента і з практикою використовування державних гелікоптерів як таксі для банкетів; зажадала не сподіватися, що президент зможе за допомогою свого суду перенести парламентські вибори на рік; зажадала закритої зустрічі президента із головами парламентських фракцій, щоб з'ясувати, нарешті, хто ж має рацію щодо планів Росії - партнери по НАТО, СБУ чи він сам і чого чекати насправді.
І всі ці нескінченні обговорення як у ВР, так і на всіх політичних ток-шоу відбуваються під "соусом" енергетичної кризи, нестачі грошей на субсидії та на пенсії, зростання держборгу на $600 млн, подорожчання хліба та зростання комунальних тарифів.
І виникає закономірне риторичне питання: якщо анонсований переворот (не доведи Господи) все ж таки післязавтра станеться, кого можна буде назвати його натхненником, сценаристом та режисером?

Ірина Шевченко для InfoKava за матеріалами ЗМІ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини