"Підтримати"
Новини
Всі новини

Патрульна поліція веде "тихий страйк", вимагаючи підвищення зарплатні

Патрульна поліція веде "тихий страйк", вимагаючи підвищення зарплатні

В Україні відбувається всеукраїнський страйк патрульної поліції у форматі "максимальної толерантності до водіїв-порушників". Про це написала у Facebook львівська журналістка Вікторія Балицька. У МВС повідомлення про страйк спростовували та називали "розгоном зради".

Балицька пояснила, що патрульні не задоволені рівнем зарплати, і оскільки поліцейські не мають права на страйк, використовують альтернативну форму протесту.
"Дорогі патрульні, уже майже тиждень йде ваша тиха акція протесту проти незадовільного матеріального становища. І ми навіть не певні, що це широко відомо у суспільстві. Хто не знає, патрульні поліцейські, використовуючи своє право на усні зауваження, виявляють максимальну толерантність та терпимість до водіїв-порушників та обмежуються зауваженнями. На дорогах патрульні складають лише [протоколи за] ст. 130 та 124 Кодексу про адміністративні порушення і, звісно, реагують на виклики, які стосуються кримінальних правопорушень", – написала вона.
26 грудня Балицька опублікувала колективне звернення патрульних. У ньому озвучено прохання прив'язати розмір посадових окладів працівників поліції до рівня прожиткового мінімуму, як в інших правоохоронних органах (НАБУ, ДБР, БЕБ), та встановити на рівні не менше ніж шести таких мінімумів із додаванням надбавок за службу в нічний час, спеціальне звання, вислугу років та інші передбачені законом. Також у зверненні просять допомогти поліцейським коштами з держбюджету з іпотекою, а також забезпечити поліцейських та членів їхніх сімей державним страхуванням життя та здоров'я.
"Кожного місяця звичайний патрульний заступає 15-16 разів на зміну, котрі тривають 14, а то й більше годин... Проте кожного місяця ми отримуємо грошове забезпечення трохи більш як 13 тис. грн, сума якого суттєво не змінювалася з 2019 року", – ідеться у тексті.
Його автори зазначають, що ті, у кого немає власного житла поряд із роботою, просто не в змозі оплачувати оренду або пальне та ремонт автомобіля – а громадський транспорт не може доправити поліцейських на зміни, які починаються о 6.30.
У зверненні наголошують також, що закон забороняє поліцейським займатися іншою оплачуваною діяльністю, а графік роботи не залишає їм такої можливості фізично.
Про те, що з 20 грудня в Україні працівники патрульної поліції планують страйкувати через низькі зарплати і не штрафувати порушників на дорогах, за винятком нетверезих водіїв, писали ще в середині місяця "Львівські новини". Видання опублікувало заклик до страйку, який, за даними журналістів, поширювали внутрішніми чатами патрульних. Наголошували, що до страйку готові приєднатися патрульні з усіх регіонів України.
Проте офіційно виданню "Сьогодні" у пресслужбі МВС заявили, що "про жодний страйк не йдеться, нам страйкувати не можна". "Зрада розганяється в пабліках Харкова, Одеси та Львова", – уточнювали у МВС.
Речник МВС Артем Шевченко у коментарі "Сьогодні" наголосив, що 20 грудня, день імовірного початку страйку – "це день української міліції", яка припинила своє існування 2015 року.

Нагадаємо
Мінімальну заробітну плату із січня 2021 року встановлено в Україні на рівні 6 тис. грн на місяць.
На сайті патрульної поліції України зазначено, що зарплата патрульного починається з 11,2 тис. грн на місяць, у Києві – 14,5 тис. грн. Заявляють, що робочий графік передбачає чотири вихідні дні на тиждень.
У Національній поліції наприкінці червня цього року повідомляли, що витрати на працівників МВС нижчі, ніж в інших правоохоронних відомствах, а в разі підвищення в країні зарплат відомство не зможе забезпечити достатнього фінансування.
Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський 14 вересня обіцяв вимагати підвищення заробітної плати для поліцейських. За словами глави МВС, у Нацполіції зарплати коливаються в межах 12–16 тис. грн із надбавками та виплатами за вислугу років.
Як засоби підвищення зарплат поліцейських Монастирський на початку грудня пропонував розподіляти певну частину штрафів за оформлені порушення правил дорожнього руху, а також анонсував розроблення моделі, за якої поліцейські могли б "використовувати позаробочий час для додаткового заробітку, наприклад на охороні певних об'єктів".
Gordonua


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини