"Підтримати"
Новини
Всі новини

Нацбанк негативно оцінює бізнес-перспективи всупереч "перемогам" Зеленського

Нацбанк негативно оцінює бізнес-перспективи всупереч "перемогам" Зеленського

Індекс очікувань ділової активності вперше з квітня опустився нижче за нейтральний рівень до 49,8 пункту. Про це повідомляє пресслужба НБУ. Зростання цін на енергоносії, дефіцит сировинних товарів, збільшення виробничих витрат та зростання захворюваності на COVID-19 в Україні та світі погіршили оцінки підприємств більшості секторів економіки, пояснюють у Нацбанку.

Підприємства сфери послуг найбільш різко відреагували на посилення карантинних обмежень: секторний індекс у листопаді став нижчим за рівноважний рівень і склав 48,8 (у жовтні – 51,3). Респонденти не чекають зростання обсягів наданих послуг та нових замовлень.
Підприємства торгівлі також не очікують змін у результатах діяльності: секторний індекс у листопаді становив 50 проти 52,2 у жовтні. Респонденти зберегли позитивні очікування щодо обсягу товарообігу та закупівлі товарів для продажу. Але майже третина підприємств торгівлі налаштована на зниження торгової маржі.
Очікування підприємств будівництва другий місяць поспіль перебувають практично на нейтральному рівні: у листопаді секторний індекс становив 50,4 (у жовтні – 50,2). Респонденти дещо покращили оцінки обсягів виконаних будівельних робіт та нових замовлень, а також закупівлі послуг підрядників.
Підприємства промисловості дещо послабили, але зберегли оптимістичні оцінки перспективи розвитку: секторний індекс становив 50,7 (у жовтні – 51,1). Респонденти трохи покращили очікування обсягу виробленої продукції, але знизили очікування щодо обсягу нових замовлень, включно з експортними.
Підприємства всіх секторів економіки прогнозують подальше зростання цін на власну продукцію/послуги на фоні подорожчання сировини, матеріалів та товарів постачальників.
Загальні оцінки зайнятості погіршилися: підприємства всіх секторів не очікують на збільшення кількості працівників.
За підсумками березня 2021 року індекс очікувань ділової активності вперше з лютого 2020 року перевищив нейтральний рівень та становив 51,4 пункту. У квітні індекс знову опустився нижче за нейтральний рівень до 46,9 пункту через карантинні обмеження. У травні індекс вдруге за 2021 рік перевищив нейтральний рівень, становивши 50,5 пункту. У червні індекс досяг пікової точки з 2019 року до 51,6 пункту. У липні знизився до 50,8 пункту. У серпні повернувся на докоронакризовий рівень.
Джерело: Ліга.Нет


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини