Все новости

Пресс-конференция как рекорд в книгу Гиннесса

Начнем с того, что наш "преЗЕдент" не может без сценических эффектов. Поэтому и первую свою "живую" пресс-конференцию он тоже превратил в настоящее шоу. Он даже получил сертификат мирового рекорда, поскольку пресс-марафон продолжался более 14 часов.

Организовал мероприятие на городском рынке еды, а не в каком-то там зале для подобных случаев.
Устроил кастинг для журналистов, позволив госпоже Мендель аккредитовать коллег, как тот известный монах отбирал горошины в своем огороде...

300 прошли, а наиболее известные его критики - не получили такой чести.
Подходы к президентскому те... ой, к президентской фигуре были ограничены: к столу приглашали по 10-12 душ, чтобы они в турбо-режиме (известное по Раде преЗЕдентське ноу-хау), за полчаса, что-то спросили и получили что-то в ответ. ВСего было задано, как подсчитали дотошные, более 500 вопросов. Сколько было ответов, не подсчитывали, но некоторые явно на ответ не тянули.
Впрочем, ответы тоже были исключительно в стиле турбо. Иногда они вызывали жалость, потому Зе же жаловался на жизнь. И это могло бы быть очень смешно, если бы...

А еще - Зе опоздал, потому что бегал и не добежал. Он извинился и мило улыбнулся. Ну, прямо, как один деятель, который никогда и никуда не долетает вовремя, даже к папе Римскому.
Итак...

(Далее - на языке оригинала)

* * *
Питання про відносини та події з Трампом, звісно, було найпершим. Зе пожалівся на те, що нічого не знав про призупинення допомоги, не піддавався на якийсь там тиск, та розповів про "втомлені відносини" між США і Україною, які треба було якось оживити, що він й намагався зробити, хоча ніколи б не опублікував стенограму перемовин із лідером США і, звісно, ніколи не опублікує тексти переговорів із лідером РФ, бо це державна таємниця, що може зашкодити дипломатичним відносинам... Ніби-то у нас такі добрі відносини із РФ, що їх треба берегти:
"Я не готовий публикувати мої розмови. Я навіть не опублыкував мою розмову із паном Трампом. Я головнокомандуючий, а не телеведучий якогось каналу. Я не займаюся піаром, в мене нема роздумів, як порушити "червоні лінії". Але тактика є тактика. А стратегія є стратегія. Я не повинен показувати всім свої перемовини з тим чи іншим лідером будь якої країни..."

* * *
Про відносини з РФ питали багато. Відповідей теж було багато.
Президент назвав Україну і Росію сторонами конфлікту на Донбасі.
Під час нормандської зустрічі президент хоче повернути у порядок денний питання Криму.
Президент вважає, що в України є можливість розмовляти з Росією.
Президент вважає, що всі - і в Україні, і в Європі - розуміють його правоту у питанні повернення Цемаха, хоч Нідерланди і кажуть, що засмучені цим фактом.

* * *
Президент пообіцяв триматися місії завершення війни:
"Я хочу нагадати, якого Зеленського обирало суспільство, - Президента, який закінчить війну. Саме таким я і залишаюсь, і я завжди буду залишатись такою людиною. Головна моя мета, і це моя головна лінія, моя особиста лінія, і я думаю, що саме це моя місія".
Зе повідомив, що Україна готова на будь-які серйозні кроки, щоб якомога швидше завершити війну на сході України і повернути під контроль Києва окуповані території.
Тобто, що ми маємо розуміти із цієї відповіді? Що в нього є місія. Що він зробить все, щоби її виконати. Будь-які серйозні кроки. Але чи знаємо ми, якою ціною він збирається це зробити? І що йому важливіше: подобатися своїм виборцям, чи доля України?

* * *
Зеленський виступив за введення миротворців на кордон між РФ і Україною та пояснив неможливість розкриття планів щодо відведення військ, бо це - військова таємниця. Він пожалівся, що впровадження формули Штайнмайєра не відбулось, з "Мінська" він "виходить, як може", а якщо не буде контроля за Донбасом, він взагалі відмовиться від цієї формули.

* * *
Президент пожалівся, що у складностях "Мінську" винен зовсім не він, у всьому винен Порошенко, а йому все просто дісталося у спадок:
"У Мінських угодах ще є відвід, який ми собі не можемо дозволити. Ось що мені з цим робити? Я не можу собі цього дозволити — а там підписали. Підписав той незалежний президент... Підписали люди, який зараз ходить і говорить:"Ай -яй-яй". Я як Ван Дамм — в конкретному шпагаті. Було б три ноги — на три ноги б мене посадили. А якщо мені скажуть: "Далі, Володя Зеленський, йди по Мінську", тоді я прийду до вас і скажу: "А зараз, шановне товариство, давайте сядемо всі разом на цей шпагат і разом будемо відповідати за кожне життя".

* * *
Багато говорили про протести проти виконання формули Штайнмайєра" та про можливість нового Майдану.
Президент визнав, що комунікаційно "їхні" хлопці програли, бо під час масових протестів проти “формули Штайнмаєра” у його команди було недостатньо комунікації з українцями.
Президент заявив, що не боїться нового Майдану. За його словами, він готовий покинути свою посаду, якщо народ України цього захоче.
“Я нічого не боюся. У будь-який момент, в будь-яку секунду, якщо суспільство захоче, щоб я не був президентом – кровопролиття не буде, я спокійно до цього ставлюся. Але люди повинні знати, що вони виберуть. Вони не виберуть припинення війни, вони будуть обирати серед товарів меню, які є на ринку, продажному і політичному ринку..."

* * *
На питання журналістки про те, чи розуміє він, що реалізація формули Штайнмаєра може привести до внутрішнього конфлікту в країні, Зе відповів так: "Я вважаю, що це неправда. Це неправда, тому що в суспільстві запит на припинення війни. Якщо будуть підігрівати це питання формули Штайнмаєра і далі, то може бути все, що завгодно".

* * *
На інші питання президент відповів наступне:
- він - добрий президент;
- він не займається популізмом;
- його команда опрацьовує питання щодо продажу землі іноземцями;
- ніхто не хоче бути губернатором;
- партію "Слуга народу" хочуть розколоти;
- Портнов не має жодного стосунку до Офісу Президента;
- зараз немає можливості поставити крапку у справі Майдану;
- ЗМІ в Україні мають бути незалежними і українськими;
- Аваков перебуває на випробувальному терміні;
- концептуальні закони треба прийняти у найближчі два роки, тобто - якнайшвидше, хай навіть із помилками, бо їх можна виправити й потім, під час обговорень у комітетах, прийняти важливіше, бо інакше - нічого не вийде встигнути, але... які саме концептуальні закони треба прийняти і що саме встигнути зробити, часу розповісти йому не вистачило, бо ж турбо-режим!

Далі буде.

Ірина Шевченко, Ізюм

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter
Также по теме
Вторая мировая восемьдесят лет спустя: новые цифры потерь. Инфографика
Самые распространенные виды взяток в Украине
Анализ запросов украинцев в интернете показал, что больше всего беспокоит жителей каждой области Украины
СМИ: жители ОРДЛО остаются без украинских пенсий
Долг Киева за электроэнергию составляет более 1 млрд грн
Лучшее за неделю
Мультимедиа
ГБР разгромили за неправильную экспертизу "бракованных" бронежилетов для ВСУ. Видео
Ученые требуют еще миллиард гривен на финансирование исследований. Видео
Замурованных краснокнижных летучих мышей три часа спасали в Харькове. Видео
Осиротевшая домашняя хрюшка ищет новых хозяев. Видео
Мультфильм "Кохання" получил приз на Dok Leipzig-2019. Видео