"Підтримати"
Новини
Всі новини

Мінінфраструктури віддало дороги у володіння місцевим громадам

1 січня Мінинфраструктури оголосило про створення так званого Дорожнього фонду і децентралізації місцевих доріг. Тепер понад 70 відсотків усіх доріг в Україні будуть належати місцевій владі, і вона зобов'язана буде їх будувати, ремонтувати й утримувати в порядку.

Це 120 тисяч кілометрів доріг по всій країні. "Укравтодор" відтепер буде дбати лише про дороги державного значення, а це 50 тисяч кілометрів.

А що ж таке Дорожній фонд? Це своєрідний суспільний гаманець, куди з держбюджету будуть відраховуватися певні суми грошей. Саме Дорожній фонд буде вирішувати, куди, на які дороги необхідно звернути увагу в першу чергу і займатися фінансуванням обласних бюджетів на ці потреби. Треба сказати, дорогам державного значення щастить більше:  в цьому році вони отримають 60% фінансування - 19,5 млрд грн. А на місцеві потреби підуть 11,5млрд грн, що становить 35% фінансування. "Укравтодор" також буде продовжувати гасити борги - їх близько 6 млрд грн. за минулий рік

Це не перша спроба якось змінити ситуацію з дорогами, за які соромно перед усією Європою. Можливо, це рішення буде краще, ніж те, що було раніше: водії, як відомо, платять транспортні податки, частина від яких повинна була залишатися в місцевих громадах і йти на ремонти доріг. Але такого практично ніколи не було, і діставалися від цих податків лише крихти. Так тривало десятиліттями - результат очевидний.

У Мінінфраструктури вважають, що децентралізація позитивно вплине на стан доріг, грошей, на їхню думку, стане більше, і буде з кого питати на місцях.

Джерело: Інсайдер


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини