"Підтримати"
Новини
Всі новини

Уряд ухвалив постанову про упорядкування щомісячних доплат військовим, правоохоронцям та ДСНС

Уряд під час позачергового засідання 9 серпня ухвалив постанову, яка внормовує питання щомісячних доплат для військовослужбовців, правоохоронців і рятувальників. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Так, під час дії воєнного стану розмір доплат становитиме 30 тисяч гривень щомісяця. ухвалив постанову про внормування щомісячних доплат військовим

Для тих військових, які здійснюють оперативне управління військовими частинами та підрозділами на відстані, доплати сягатимуть 50 тисяч грн. Водночас ті, хто бере безпосередню участь у бойових діях, отримуватимуть 100 тисяч грн.

Також уряд затвердив щомісячні доплати для строковиків і курсантів, вони отримуватимуть 6 тисяч грн і 2,35 тисячі грн відповідно.

Як відомо, 1 лютого 2023 року почав діяти новий Порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. Так, виплати залежать від того, чи перебуває військовий у тилу або безпосередньо в зоні проведення бойових дій.

У квітні Верховна Рада підтримала повернення на час воєнного стану 30 тисяч гривень доплати для військових, поліцейських та інших через поправку до законопроєкту №8312. 

Генштаб ЗСУ зі свого боку наголосив, що доплати нараховуються залежно від районів бойових дій і складності завдань, які виконують бійці. А солдат, який виконує завдання в надскладних умовах, має бути високомотивованим. Там закликали до «справедливої системи виплат, яка не буде створювати передумов до соціальної напруги в бойових підрозділах і з повагою ставитиметься до тих воїнів, які ризикують власним життям і здоров’ям».

Очільник Нацбанку Андрій Пишний раніше заявляв, що рішення про повернення додаткових виплат у 30 тисяч гривень військовим не допомагають Україні в перемовинах із міжнародними партнерами, зокрема МВФ.

А представник Міжнародного валютного фонду в Україні Ваграм Степанян критикував повернення доплат, оскільки така зміна може негативно вплинути на економіку та призвести до зростання дефіциту в бюджеті у 2023 році.

У червні закон про повернення доплат військовим підписав президент Володимир Зеленський.

Джерело: Громадське


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини