"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи можуть банки відмовляти у обміні готівкової валюти через її зношеність або рік випуску

У банках не мають права відмовляти у обміні зношених та старих банкнот, що все частіше спостерігається у фінансових установах.

Банкір назвав те, що наразі відбувається в країні, штучно створеним ажіотажем, якому свідомо чи несвідомо “підіграли” деякі небанківські фінансові установи та банки. І який призвів до хвилі незадоволення громадян. 

Як написав у соцмережі Андрій Пишний, обмін готівкової валюти в Україні – одна з топ-тем, що стрімко спалахнула протягом останніх тижнів.
 
Відтак, головне з допису голови НБУ:
 
1. Національний банк не встановлював жодних обмежень щодо обміну валют на основі року випуску банкнот. 
Нормативно-правовими актами НБУ прямо заборонено (!) встановлювати будь-які подібні обмеження.

“Окремо хочу сказати про шахрайські пропозиції обміну 100 “білих” доларів на 90 “синіх2 – це не просто грубе порушення, це – аморально і неприпустимо, особливо в умовах війни”, –  обурився Пишний.

2. Щоб унеможливити подібні недоброчесні спекуляції та мінімізувати непорозуміння, сьогодні Національний банк ухвалив зміни до своєї “нормативки” – скасував визначення незначного зношення банкнот та заборонив фінустановам відмовляти клієнтам у обміні валюти, якщо лічильник чи детектор на касі підтвердив справжність банкнот.

Це значить, що касир не може “на око” оцінювати справжність банкнот чи їх стан та відмовляти в здійсненні валютно-обмінної операції, бо йому здалося, що десь не співпадає малюнок чи не такий колір.  

3. До представників банків та небанківських установ донесено принципову позицію НБУ і та у разі порушення такі дії розцінюватимуться не лише як не дотримання регуляторних вимог НБУ, але і як потенційна ознака шахрайства.  
Національний банк в залежності від рівня вчиненого правопорушення застосовуватиме заходи впливу, які передбачають і суттєві штраф у розмірі до 400 000 гривень для банків, які незабаром будут збільшенні за суттєві порушення та у розмірі до 5% від розміру власного капіталу установи, для небанківських установ.

4. Банкноти попередніх років випуску, які є законним платіжним засобом у іноземній державі, є ДІЙСНИМИ, отже, громадяни можуть  обмінювати їх на гривні в будь-який час.

“Фантомні перестороги, які ви можете почути чи прочитати, щодо таких банкнот ‒ безпідставні. Національний банк тримає це питання на посиленому контролі і розглядатиме скарги громадян на банки чи небанківські фінансові установи за суб’єктивну відмову в обміні валюти, належним чином реагуючи на порушення і недобросовісність”, – додав Пишний.

 Відомо, обмінники  перестали брати старі долари, тож люди обурені таким станом речей. У Раді  навіть пропонують карати обмінники за відмову у валютних операціях.

Джерело: Великий Київ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини