"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва. Харківські щоденники Страшний досвід тиші

Багатьом людям, чия робота слово, сьогодні писати важко. Війна вбиває творчість, але й відкриває нові грані навколишнього світу. Матеріали стають коротшими, але в них часто міститься той потрібний сенс, який раніше міг би вилитися в лонгрід або нарис. А тут - коротко і дуже точно.

Віта Яковлєва з Харкова - про різні види тиші.

Останнім часом ловлю себе на думці, що мене стали дратувати люди. З ранку до дуже пізнього вечора у дворі кричать діти. Причому в нашому, хоча наша дитина одна, а решта 150 - з інших дворів. Але кричать у нас, подекуди настільки голосно, що заважають працювати, якщо відчинені вікна.

У центрі Харкова зараз майже завжди не проштовхнешся. На Римарській, куди прилетіло у вівторок і де величезна яма, і то аншлаг. Не тому, що ремонтують розбитий водогін - просто ходить багато народу. Хоча до війни це була дуже тиха вулиця.

У магазинах - черги, причому в будь-який час, хоч уранці, хоч удень, хоч увечері. Усі дружно хочуть отоваритися.

Та що казати, я тут учора хотіла тихо рілс зняти в парку Шевченка - ага, розмріялася, наївна. Там стільки народу, що постійно хтось потрапляв у кадр.

І ось коли я так починаю не любити людей, раптом чітко розумію, що таке щастя. Це коли місто живе, коли скрізь люди, шумно, метушливо. Тому що те, що було в Харкові минулого літа, це дуже страшно. І я точно не хочу повторювати той досвід. І тишу більше не хочу, хоча діти під вікнами іноді кричать ну дуже голосно.

Віта Яковлєва, Харків


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини