"Підтримати"
Новини
Всі новини

В Україні змінилися правила реєстрування земельних ділянок

Набрав чинності закон 3065-IX, який вносить зміни до законодавства, яке регулює вчинення нотаріальних та реєстраційних дій під час набуття прав на земельні ділянки.

Серед іншого, закон розширює перелік осіб, яким заборонено купувати земельні ділянки сільгосппризначення – тепер заборона поширюється на учасників (акціонерів) або бенефіціарів юридичних осіб, до яких застосовані санкції.

Крім того, законом передбачено, що перевірка відповідності набувача земельної ділянки сільгосппризначення вимогам, визначеним Земельним кодексом, не здійснюється при придбанні у власність земельних ділянок сільгосппризначення для ведення садівництва площею не більше 0,25 га, а також для ведення особистого селянського господарства площею до 2 га, що розташовані в межах населених пунктів.

Перед укладанням договору про перехід права власності на такі земельні ділянки їх набувач заявляє про дотримання вимог, визначених Земельним кодексом, шляхом подання нотаріусу, що засвідчує правочин, відповідної заяви.

Документ також визначає, що площа земельних ділянок сільгосппризначення, що належать на праві спільної сумісної власності подружжю, враховується у загальній площі земельних ділянок сільгосппризначення лише подружжя (колишнього подружжя), за яким зареєстровано право власності.

Закон дозволяє передавати переважне право купівлі земельної ділянки сільгосппризначення лише на певний термін, а не безстроково, як це відбувається зараз.

Згідно з новими правилами, у разі держреєстрації набуття права власності на земельну ділянку сільгосппризначення за суб'єктом переважного права або держреєстрації припинення права оренди ділянки сільгосппризначення одночасно проводиться держреєстрація припинення переважного права купівлі земельної ділянки сільгосппризначення,без подання відповідної заяви.

Між тим, у Києві оголошено перші електронні земельні торги. На аукціон з оренди виставлені перші 3 земельні ділянки, цільове призначення – для експлуатації та обслуговування паркінгів та автостоянок.

Згодом перелік ділянок буде збільшуватися.

 Джерело: Цензор. НЕТ 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме