"Підтримати"
Новини
Всі новини

Чи знайде ЄС управу на Угорщину: вона знов заблокувала транш допомоги Україні

Угорщина продовжує займати проросійську позицію, своїми діями фактично підтримуючи агресію Росії проти України. Тепер вона заблокувала виплату восьмого траншу коштів із Європейського фонду миру (EPF) на озброєння для України, повідомило джерело агентства ANSA.

Транш на суму 500 мільйонів доларів мав бути виплачений наступного понеділка. Будапешт нібито зажадав «гарантій» того, що EPF збереже свій «глобальний» обрій у майбутньому і не використовуватиметься виключно для озброєння Києва.

EPF, створений у 2021 році, є інструментом, за допомогою якого блок ЄС забезпечує збройні сили своїх партнерів технікою у прагненні запобігти конфліктам, побудувати мир та зміцнити міжнародну безпеку.

Керівництво Угорщини відмовилося надати Україні будь-яку військову техніку.

Крім того, уряд у Будапешті не дозволяє іншим членам ЄС чи НАТО доставляти через територію Угорщини обладнання до України.

Угорщина раніше блокувала схвалення пакету допомоги Україні у розмірі 18 мільярдів євро, знявши своє вето лише після того, як інші країни погодилися зменшити суму коштів ЄС, заморожених відповідно до нового механізму верховенства закону.

Раніше Орбан висловив сумнів у доцільності існування Євросоюзу.

 Джерело:  УНН 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини