"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Києві побував генсек НАТО Єнс Столтенберг - говорили про Рамштайн та контрнаступ

У Києві побував генсек НАТО Єнс Столтенберг - говорили про Рамштайн та контрнаступ

20 квітня генсек НАТО Єнс Столтенберг несподівано відвідав Україну. Експерти називають цей візит підготовкою до найближчого засідання оборонного Рамштайну та українського контрнаступу.

НАТО хоче максимально акумулювати підтримку союзників до кінця квітня, щоб Україна "мала все необхідне", каже Олександр Краєв, голова програми "Північна Америка в Українській призмі".

Столтенберг розпочав візит до України з відвідин Бучі в Київській області. Очільник міста Анатолій Федорук подарував генсеку НАТО пам'ятну монету із символами Бучі, виготовлену з російських куль.

Далі делегація на чолі зі Столтенбергом побувала на Михайлівській площі, де він оглянув знищену російську військову техніку, а також вшанував пам'ять загиблих захисників України.

Після цього генсек НАТО попрямував на Банкову, де на нього чекали переговори з президентом Володимиром Зеленським. Це перший візит Столтенберга в Україну за час великої війни.

Перше ключове питання, яке обговорили сторони, - це зустріч у форматі Рамштайн 21 квітня. Зеленський попросив генсека НАТО допомогти "подолати стриманість партнерів" у постачанні Україні далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії та бронетехніки.

Також згадували про липневий саміт НАТО у Вільнюсі.

Крім того, торкнулися теми гарантій безпеки для України. Зеленський запевнив, що це не є альтернативою членства в НАТО, але "поки триватиме реалізація рішень, безпека вже потрібна". Зі свого боку Столтенберг укотре запевнив, що двері НАТО відкриті для України.

"Майбутнє України - в НАТО. Усі союзники згодні з цим, - наголосив він, - Водночас основна увага Альянсу, союзників по НАТО, зараз спрямована на забезпечення перемоги України... це військова підтримка України".

Візит Столтенберга мав дві головні цілі, каже Єгор Чернєв, голова постійної делегації України в парламентській асамблеї НАТО.

По-перше, з'ясувати поточну ситуацію і нагальні потреби України в озброєнні та боєприпасах, щоб провести найближчий Рамштайн якомога ефективніше, адже Столтенберг приїхав до Києва саме напередодні контрнаступу.

НАТО хоче максимально акумулювати підтримку союзників до кінця квітня, щоб на травень Україна "мала все необхідне", вважає військовий експерт Олександр Краєв.

Друга мета візиту Столтенберга - це "підбадьорити владу і суспільство перспективою членства в НАТО і власною присутністю".

Наступного разу Зеленський і Столтенберг мають можливість зустрітися (віртуально чи наживо - питання відкрите) на саміті НАТО у Вільнюсі 11-12 липня. "Ми хочемо розуміти, коли Україна буде в НАТО. А також гарантії безпеки на цьому шляху", - заявив Зеленський.

На думку Краєва, Україна цілком може розраховувати на отримання таких гарантій від окремих членів альянсу, зокрема США та Великої Британії. Як приклад він навів кейс Фінляндії та Швеції, які отримали персональні гарантії безпеки від американців і британців на період, поки 30 країн-членів альянсу розглядатимуть їхні заявки на вступ до НАТО.

Заступниця міністра оборони (2019-2020) і заступниця голови правління Центру оборонних стратегій Аліна Фролова вважає надання фізичних гарантій безпеки Україні під час саміту малоймовірним. 

"Можуть бути формулювання про "поглиблення", "розширення" та інші розмиті фрази. Але я не думаю, що зараз є реальна перспектива гарантій безпеки НАТО", - пояснює вона.

Щодо безпосереднього членства в НАТО, то, за словами Чернєва, найважливішою тезою Столтенберга стало те, що всередині альянсу вже існує консенсус щодо прийняття України до НАТО, і членство в НАТО залежить виключно від результатів війни. Головною умовою вступу стає перемога України.

Столтенберг запевнив, що місце України в НАТО, і зазначив, що російську агресію має бути зупинено.

Джерело: Ліга. net


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини