"Підтримати"
Новини
Всі новини

Інститут вивчення війни назвав "атаку дронів на Кремль" інсценуванням

Вашингтонський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму щоденному бюлетені детально аналізує те, що Кремль представляє як атаку двох українських дронів, і робить досить упевнений висновок, що це було інсценування.

Він перераховує кілька аргументів.

Російська влада останніми місяцями послідовно посилювала ППО навколо Москви, тож малоймовірно, щоб два безпілотники могли прорватися через багато шарів протиповітряної оборони.

Якби атака не була інсценована, вона б стала для російської влади сюрпризом, і спочатку вони б пропонували пояснення, які суперечать одне одному. Саме так відбувалося після військових невдач, таких як у Балаклії та Херсоні, пишуть аналітики ISW.

Натомість Москва одразу представила детальний звіт, і така швидка, злагоджена і скоординована реакція свідчить про те, що "атаку готували зсередини таким чином, щоб задумані політичні наслідки переважували конфуз".

Інсценуючи атаку на Кремль, влада намагалася показати російському населенню, що війна близько і в ній повинен брати участь кожен.

Інсценування також може послужити приводом для скасування або сильного урізання святкових заходів у День перемоги 9 травня, що ще більше посилить у росіян відчуття, що жити, як і раніше, неможливо.

У ISW припускають, що за цим можуть послідувати й інші російські операції під чужим прапором.

Джерело: ВВС


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме