"Підтримати"
Новини
Всі новини

У харківській лікарні створили кімнату для психологічної реабілітації дітей з травмами війни

У харківській дитячій лікарні №24 відкрили кімнату сенсорної релаксації для дітей, які потребують психологічної реабілітації через війну, приміщення оснащене засобами для світлотерапії, звукотерапії, казкотерапії, пісочної (Sand-play) та арттерапії. 

Про це повідомив офіційний сайт Харківської міської ради. Кімната релаксації вже доступна для занять з дітьми.

У кімнаті психологічної реабілітації, як розповіли у лікарні, фахівці працюватимуть із дітьми, які перебували в зоні бойових дій. На окупованих, а згодом звільнених територіях чи стали вимушеними переселенцями. А також з дітками, які й до війни мали психічні чи неврологічні розлади. Загалом тут допомагатимуть дітям долати стресові стани, боротися зі страхами і тривожністю. Кімната релаксації добре обладнана для занять із дітьми.

Кімнату релаксації можуть відвідувати нормотипові діти з психологічним навантаженням, у тому числі пов’язаним з війною (групові заняття). А також діти з неврологічними ураженнями та порушенням опорно-рухового апарату. Для них передбаченні індивідуальні зустрічі або заняття у мінігрупах.

“У цій кімнаті ми зможемо застосовувати комплекс методик. Фахівець буде виходити з тощо, що зацікавить дитину в першу чергу. Приміром, дитині сподобається басейн із кульками – працюватимуть там, з використанням казкотерапії чи це буде просто бесіда. Найголовніше, що ця кімната розрахована на одночасну роботу кількох аналізаторів – зору, слуху, тактильні відчуття. Ми маємо кольоротерапію, музичну терапію, використовуємо прийом “світловий душ”, завдяки якому досягається ефект спокою, захищеності”, – розповідає ерготерапевт, практичний психолог Марина Балмашнова.

План психологічної реабілітації дітей складатимуть індивідуально, виходячи з особливостей дитини або групи дітей. Курс розрахований на десять сеансів. З урахуванням групових занять щодня кімнату зможуть відвідувати десять дітей, а пройти курс реабілітації з кваліфікованим персоналом щомісяця – 30-35 дітей.

Джерело: HUBZ


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме