"Підтримати"
Новини
Всі новини

Не тільки ракети: Росія атакує інфраструктуру України у кіберпросторі

Росія у кіберпросторі використовує таку саму тактику, як і на полі бою — намагається атакувати цивільну інфраструктуру.

Про це в етері телемарафону сказав речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов.

За його словами, урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA відстежує діяльність понад 80 хакерських груп, більшість із яких — угруповання з РФ, а 90% їхніх членів — російські військові.

“Ми бачимо, що Росія у кіберпросторі використовує таку саму тактику, як і на конвенційному полі бою, тобто вона намагається атакувати цивільну інфраструктуру”, — зазначив речник Держспецзв’язку.

Він зазначив, що попри певне зменшення кількості атак в певних секторах, їхня систематичність, складність та інтенсивність є дуже високою, а основна ціль – це цивільна інфраструктура, комерційні структури, органи влади і кожен громадянин.

За словами Кондрашова, у більшості випадків своїх стратегічних цілей зловмисники не досягають.

За перші чотири місяці 2023 року команда CERT-UA тільки у “ручному режимі” відбила та опрацювала 700 кіберінцидентів, третина з них – це атаки на органи влади, повідомив речник Держспецзв’язку.

У квітні опрацьовано 151 атаку і кіберінцидент, 54 з яких — на органи влади, а це у 2,5 раза більше, ніж атак на сектор сил безпеки й оборони. Крім того, у квітні системи автоматично заблокували 24 млн кібератак, із яких 23 млн – це були сканування.

Раніше російська кібератака вивела з ладу кілька сайтів словацьких держустанов і відомств.

Джерело: Прямий


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме