"Підтримати"
Новини
Всі новини

Путін наказав депортувати українців, які не візьмуть російське громадянство у окупації

Жителі окупованих Росією територій України, які відмовилися приймати російське громадянство, вважатимуться іноземцями. Це випливає із указу, який підписав Путін. Про це повідомили російські ЗМІ.

Згідно з указом, загрозу національній безпеці РФ можуть становити, зокрема люди, які беруть участь у «несанкціонованих зборах, мітингу, демонстрації, ході або пікетуванні». Також серед загроз національній безпеці в указі перераховані виступи за насильницьку зміну основ конституційного ладу, планування та фінансування терористичних та екстремістських актів, а також зазіхання на громадську безпеку.

Мешканці анексованих регіонів України без російського громадянства, яких визнали такими, що створюють загрозу нацбезпеці, можуть бути видворені з Росії (фактично - з території України - ред.) із забороною на в’їзд, йдеться в документі. У цьому випадку вони мають самостійно покинути власні домівки протягом трьох календарних днів з моменту повідомлення, інакше їх депортують.

Указ Путіна щонайменше грубо порушує міжнародне гуманітарне право в тій його частині, яка стосується окупованих територій, сказав заступник директора Amnesty International зі Східної Європи та Центральної Азії Денис Кривошеєв.

За його словами, частина заходів, що вводиться Путіним, може становити і воєнний злочин.

У Римському статуті Міжнародного кримінального суду серед військових злочинів зазначено «депортацію або переміщення частини населення окупованої території в межах кордонів або за межі цієї території окупованих територій».

Джерело: Inforesist


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини