"Підтримати"
Новини
Всі новини

"Енергоатом" співпрацюватиме з Канадою в урановидобувній галузі

ДП «НАЕК «Енергоатом» підписав з канадською компанією САМЕСО Меморандум про співробітництво в урановидобувній галузі. Документом визначається, що САМЕСО буде залучена для технічної підтримки й розвитку в Україні ефективного та конкурентного уранового виробництва задля забезпечення повної потреби "Енергоатому" в урановому оксидному концентраті.

За словами міністра енергетики Германа Галущенка, співпраця між компаніями дозволить залучити ресурс для модернізації та розвитку виробничої інфраструктури Східного гірничо - збагачувального комбінату, що максимально позитивно вплине на розвиток урановидобувної галузі України. 

«Досягнення відповідних домовленостей важливе для зміцнення енергетичної незалежності України. Разом з канадськими партнерами робимо вагомий крок до витіснення Росії зі світових ринків ядерного палива», - підкреслив Герман Галущенко. 

Нагадаємо, співробітництво САМЕСО, ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо підвищення ефективності уранового виробництва Східного гірничо-збагачувального комбінату розпочалась у грудні 2021 року. Тоді для забезпечення обміну інформацією було підписано тристоронню Угоду про конфіденційність. 

19 березня 2023 року в Лондоні Енергоатом і CAMECO, за участі Міністра енергетики України Германа Галущенка, уклали угоди про забезпечення стабільного постачання урану для виробництва ядерного палива.

Підписання ж нинішнього Меморандуму є наступним важливим кроком для збереження та розвитку урановидобувної галузі України.

CAMECO є одним із найбільших у світі виробників природного урану та надавачем послуг з його конверсії.

Джерело: Міненергетики


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини