"Підтримати"
Новини
Всі новини

Україна і Велика Британія підписали угоду про цифрову торгівлю

Україна та Велика Британія підписали Угоду про цифрову торгівлю. Що це за угода та як її підписання вплине на український IT-ринок?

Жодних мит на цифрові товари. Уряди багатьох держав у світі планують стягувати з цифрових товарів мита. Дискусія про можливість таких мит точиться у Світовій організації торгівлі вже понад 20 років. Угода про цифрову торгівлю з Британією чітко говорить, що таких мит не буде, що ніяк не впливає на податкову політику.

Свобода транскордонної передачі інформації. Світ починає ділитися на вільні країни й ті, які хочуть контролювати трафік. Ця свобода не абсолютна, і регулювання щодо захисту, наприклад, персональних даних, може застосовуватися, але згідно з принципами, закладених в угоді.

Свобода вибору місця розташування обладнання. Ще одне важливе правило – мати можливість тримати сервери та обладнання там, де це зручніше для бізнесу. Національне регулювання цього питання має відбуватися відповідно до принципів Угоди.

Про персональні дані та захист прав споживачів. Угода включає фінтех у правові рамки надання фінансових послуг за Угодою про вільну торгівлю з Британією, укладеною 2020 року. Це важливо з огляду на те, що Британія є глобальним фінтех-хабом. 

Класичну торгівлю теж зачепить. Низка положень Угоди зорієнтована на цифровізацію класичної торгівлі – використання цифрових контрактів, електронних підписів, електронної ідентифікації та цифрових документів у логістиці. 

Плюс для інвестклімату. Угода про цифрову торгівлю з Британією – реклама українських ІТ-компаній, для того щоб українські компанії могли розвиватися саме в Україні й не мали бар’єрів у доступі до найбільших цифрових екосистем.

Джерело: Forbes Ukraine


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме