"Підтримати"
Новини
Всі новини

Витрати та податки українських мігрантів у Європі покривають видатки на їх утримання

Станом на березень 2023 року в Європі перебувало понад 8 млн українських біженців.

До повномасштабної війни з України на роботу за кордон виїжджали 5,5-6 млн осіб. Однак, цього року перекази українців з-за кордону скоротилися на $1 млрд та склали $13 млрд.

Вважається, що є дві причини такого скорочення.

З початком повномасштабної війни з Росією, частина чоловіків-заробітчан повернулись в Україну для її захисту. Відбулась своєрідна заміна – частина чоловіків повернулась, в той час, як їхні сім’ї виїхали за кордон. З виїздом жінок та дітей відпала потреба здійснювати перекази в Україну в попередніх обсягах. 

На фоні скорочення загального обсягу переказів, у 2022 році зросли витрати мігрантів та сум сплачених податків в країнах перебування.

У спеціальному дослідженні НБУ, зазначено, що у 2022 році витрати українців за кордоном склали до $2 млрд на місяць. Нова хвиля мігрантів швидко інтегрується в європейський ринок праці, що впливає на суму сплачених податків. Внаслідок приватного споживання та сплачених податків країни, котрі приймають українських біженців, мають змогу повністю або частково перекривати видатки на їх утримання. 

Джерело: Forbes Ukraine


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме