"Підтримати"
Новини
Всі новини

У Миколаєві від обстрілу росіян загинув власник компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський

У Миколаєві під час масованих обстрілів у неділю, 31 липня, на 74-му році життя загинув відомий бізнесмен, Герой України, власник найбільшої зерноторгової компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський. Цю новину підтвердив голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Разом з Олексієм Вадатурським загинула його дружина.

Подробиці трагедії поки що з'ясовуються. Але людиною Вадатурський був настільки відомою, і сталася трагедія саме в період початку зернової кампанії у період воєнного часу, що є певні сумніви у тому, що обстріл саме місця перебування Вадатурських був випадковим. 

Олексій Вадатурський народився 8 вересня 1947 року у селі Бенцарі Балтського району Одеської області у родині колгоспника.

У 1971 р. закінчив Одеський технологічний інститут ім. Ломоносова, спеціальність - автоматизація та комплексна механізація хіміко-технологічних процесів.

Працював головним інженером Трикратського комбінату хлібопродуктів, начальником виробничого відділу та заступником начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів.

У 1991 році очолив створене ним сільськогосподарське підприємство "Нібулон".

15 листопада 2007 року був удостоєний Звання Героя України.

У 2012 році журнал "Фокус" розмістив бізнесмена у списку 20 найуспішніших аграріїв України, де він разом із сином-компаньйоном Андрієм Вадатурським посів дванадцяте місце (земельний банк - 80 000 га).

У рейтингу журналу "НВ" "топ-100 найбагатших українців", опублікованому у жовтні 2019 року, статки оцінено у $474 млн. (зменшення на 14 % порівняно із 2018 роком); це 14 місце рейтингу.

У червні 2020 року Forbes Україна помістив Вадатурського на 15 місце у рейтингу найбагатших українців, оцінивши його капітал в 450 млн доларів.

Під час повномасштабного вторгнення, у найскрутніші часи, людина з мільйонними статками, Вадатурський не покинув місто Миколаїв, хоча за віком міг це зробити, і матеріально і фінансово допомагав його обороняти.


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме