"Підтримати"
Новини
Всі новини

Віта Яковлєва: Війна, Харківські щоденники. Живемо і будем жити

Багато хто засуджує тих, хто поїхав. Інші обурюються тими, хто лишився. Насправді кожен вирішує для себе сам – де бути, залишатися чи їхати. Тому що насправді зараз в Україні немає таких місць, які були б безпечні. Їх просто немає...

Віта Яковлєва – про тих, що залишилися.

...Кілька днів тому мала зустрітися зі знайомою в Держпромі. Це центр міста, неподалік від зруйнованої в перші дні війни будівлі обласної адміністрації. За пару годин до призначеного часу вона написала: "Доброго ранку! Я перечікую артобстріл, якщо не встигатиму, за годину Вам напишу".

...Позавчора вранці обстрілювали район ринку "Барабашово". Загинув 13-річний хлопчик, поранено його 15-річну сестру. Пишу знайомій, яка мешкає в тому районі, питаю, як вони. "Це не зовсім у нас, але поряд. А у нас все по-старому, живі – і слава Богу", – відповідає вона.

...Вчора у мережі знайома з Нікополя, який знову обстріляли, написала пост про свій стан. Усі радять їхати, вона й сама розуміє, що вдома страшно та небезпечно, але їхати не хоче. Тому що це її дім.

У коментарях писали люди з Харкова, який з 24 лютого обстрілюють щодня, з Миколаєва, в якому нині твориться жах. Багато хто відчуває те саме.

Не їдемо не тому, що герої. Нікому нічого доводити нема бажання. І не тому, що дурні, які не розуміють міру небезпеки. Просто це наш дім. Він нам потрібний, і ми йому потрібні. Поки так.

...Сьогодні вранці прилетіло до університету у центрі Харкова. Раніше я жила поряд із ним. Дзвоню приятелям, які мешкають на цій вулиці. Але трохи подалі, не навпроти вишу – там один будинок зруйнований. Так, кажуть, їхній будинок сильно підстрибнув. Добре, що літо, вікна у всіх відчинені. У кого закриті, тим гірше, шибки винесе вибуховою хвилею.

- А ви де? - Запитую.

- Так на ринок йдемо, їжу ніхто не скасовував.

...Напевно, ті, хто поїхав та іншим радить, розумні люди. Напевно ті, хто залишився, не до кінця розуміють ступінь небезпеки. Але ми лишилися. І ми живемо і житимемо, незважаючи ні на що. І у Харкові, і в Миколаєві, і у Нікополі.

А далі буде видно.

Віта Яковлєва, Харків, InfoKava


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме