"Підтримати"
Новини
Всі новини

Рада підтримала Зеленського та звільнила голову СБУ Баканова

Івана Баканова звільнено з посади голови СБУ. Проте звіт про його діяльність у раді заслухано не було, тому екс-керівник Служби безпеки України звернувся до українців на сторінці СБУ у соцмережах.

Верховна Рада України 19 липня звільнила Івана Баканова з посади Голови Служби безпеки України. За відповідне рішення проголосували 265 депутатів.

Як зазначив депутат Ярослав Железняк, під час голосування Івана Баканова в залі не було, а розгляд питання був достатньо формальним.

«Відповіді на запитання ми не отримали, і незалежно від того хто буде обраний, ці питання залишаться без відповіді», процитував він виступ Сергія Рахманіна перед голосуванням.  

Найбільше голосів "за" дала фракція "Слуга народу" — 203, також рішення підтримали 11 депутатів "Батьківщини", двоє з "Платформа за життя та мир", 12 із групи "За майбутнє", 17 депутатів із групи "Довіра, 11 із "Відновлення України" та дев'ять позафракційних.  

Железняк зазначив, що питання призначення нового Голови СБУ на засідання не виносили.

Водночас у своєму зверненні на офіційних ресурсах СБУ  Іван Баканов заявив, що результат його роботи в службі  – “самодостатня величина, яка не залежить від будь-яких суб’єктивних оцінок, політичних інтриг та інших передумов”.

“СБУ – не політична структура, а її Голова – не політик. Ми займалися справами, а не піаром. Будували максимально прозорі відносини з суспільством, яке наразі чимало знає про досягнення Служби за останні 3 роки”, - зазначив він. 

Баканов додав, що не все із запланованого йому вдалося довести до кінця, та визнав, що у роботі були прорахунки, “причини яких слід аналізувати окремо”.

Напередодні ввечері, як і анонсувало ZN.UA, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання про звільнення Івана Баканова з посади голови Служби безпеки України, якого усунув з посади указм від 17 липня. Першочерговою причиною Зеленський назвав засилля колаборантів, у тому числі в органах СБУ.

Так, 16 липня Державне бюро розслідувань затримало за підозрою у державній зраді колишнього керівника СБУ у АР Крим Олега Кулініча. За версією слідства, офіцер зрадив присязі ще 2014 року, після окупації півострову Росією. За даними наших джерел у Службі, Кулініч розвалив роботу Главку СБУ АРК. 

Іван Баканов обіймав посаду голови СБУ з 29 серпня 2019 року. До цього, з 2 грудня 2017 року по 27 травня 2019 року, Баканов був головою політичної партії "Слуга народу", а під час передвиборчої кампанії керував штабом Володимира Зеленського.

З 25 січня 2013 року Баканов був керівником ТОВ "Квартал 95", а з 27 грудня 2013 року - керівником ТОВ "Студія Квартал-95".

Окрім Баканова глава держави звільнив керівників СБУ п'яти областей.

Джерело: ZN,UA 


Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Twitter.

Ctrl
Enter
Если вы заметили ошибку в тексте
Выделите её и нажмите Ctrl+Enter
Также по теме
Показати ще новини